kök

Nedir “Kök Bir Telefon” Ortalama

Q: “Ben kökü bir telefon ya da köklü telefon duydum, köklenme, vb. ama android forumlarda bunun ne anlama geldiğini bilmiyorum. Basit terimlerle açıklayabilir?”

kök bir telefon

Karşı “kök” Telefonunuz root erişimi sağlama anlamına gelir (Yönetici hakları) Telefonunuzun OS. Windows'ta yönetici olarak benzer çalışan programları var. Eğer yeni bir telefon almak zaman, ayarları bir sürü oradayken çimdik, Yalnızca üretici size sağlar ne değiştirebilir. Root erişimi ile, Çok derin seviyede telefonun uygulamalar değiştirebilirsiniz, Hatta işletim sistemi.

Bilirsin, En telefonları ve buna yapamaz ne ilişkin sınırlı erişim. Bu kötü bir şey değil, yanlışlıkla bir şey kırma kullanıcıları tutabilirsiniz çünkü karışıklık ile olmamalıdır, Sistem dosyaları gibi. Ancak, bir şey sınırlı onlar kritik misyonu bu yüzden gerçekten değil.

Örneğin, Kaldırmak olamaz onlar telefonunuzda bazı gereksiz uygulamaları önceden kurabilir, ama Telefonunuzu köklendirme size bu izni verecektir. Ayrıca üretici veya hücre sağlayıcının önce Android'in yeni sürümleri için yükseltme izin sizin için güncelleştirmeler kullanılabilir hale getirecek. Dahası, Telefonunuzda özel ROM'lar yanıp sönebilir.

Garantinizi geçersiz kılar olabilir Köklenme, ve tamamen sonsuza telefonunuzu kırılmasına neden olabilir küçük bir şans var. Sen ciddiye almalı. Ama hala erişebilirsiniz tüm güzellikler için tamamen buna değer olduğunu.

daha fazla bilgi için, Bu okuyabilirsiniz:

Köklendirme dan ne kazanç yok?
Telefonunuzu kök herhangi riskler vardır?
Nasıl kilidini açmak için bootloader ve nedir?
Android telefon ve tablet kök nasıl?
Android telefon nasıl yedeklenir

Paylaş düğmesi