kök neden

Köklenmesi itibaren Kazanç mı nedir

Benim telefon köklü var. şimdi ne olacak? Köklendirme dan ne kazanç yok?” Bu sadece onların telefonlarını köklü olanlar tarafından ortak bir sorudur. Aslında, Telefonunuzu kök önce, apps ne bilmek isteyebilirsiniz, ROM'lar ve köklenme alabilirsiniz diğer faydaları. Ve burada kendi Android telefon kök neden olduğunu.

Ilgili:

Kök ortalama nedir?
Telefonunuzu köklenme Riskleri
Senin bootloader kilidini açmak için nasıl
Android cihazınızı kök nasıl
Android telefon nasıl yedeklenir

Kaldırma bloatware

telefon üreticisi daima sık kaldırılamaz dolayısıyla sistem uygulamaları olarak işaretlenir ve telefonda kendi uygulamaları ekler (örneğin: Samsung'un Müzik Hub, Kitap hub vb). Bunlar yavaş Telefonunuzu yapmak ve bellek ve yer kaplamaz olabilir. Root erişimi ile, Onlardan kurtulmak.

bloatware kaldırma

Overclock veya CPU underclock

Bir uygulama olduğu gibi SetCPU, Eğer overclock telefonunuzun işlemci hızını kontrol edebilirsiniz (standart değerinden CPU max frekansı yüksek set) ya underclocking (onun dk değerinden daha düşük ayarlayın). Eğer yüksek gereksinimleri gereken bir uygulama çalıştırmak istiyorsanız Overclock yardım. Underclocking daha iyi bir pil ömrü elde yardımcı olur iken.

Örneğin, Eğer grafik yoğun oyunlar oynarken işlemci overclock yapmak edebilirsiniz, ama onları çıplak asgari güç çekmek zorunda ekran kapatıldığında.

SetCPU kök kullanıcılar için

Daha iyi bir yedekleme

Google kişilerini tutmak iyi bir iş yok, posta, mesajlar, takvimler, fotoğraflar, uygulamalar ve sırayla diğer Google-y şeyler. Ama bir uygulama ile adlandırılan Titan Backup, değil sadece apps tüm yedeklemek, ama aynı zamanda bu uygulamalar saklanan tüm verileri yedekleyebilirsiniz.

Titanyum-yedek

Hızlı güncellemeleri alın

Android telefon üreticileri her zaman en son Android güncellemeleri serbest bırakmak için ay sürebilir (ve bazı telefonları bile yükseltme şansı var). Google Lollipop açıkladığında, belki Jellybean almak için henüz edildi. Sadece telefonunuzu kök ve hemen alabilir ne zaman Peki neden hala son OS için bekliyor? Kim sabır vardır?

Taşıyıcı güncellemesi yayınlamadan önce Android'in geliştirici topluluğu sık sık bir telefon aylar üzerine yeni OS almak mümkün. Eğer köklü konum kez, sadece istediğiniz OS sürümünü bulmak ve yüklemek gerekiyor (Belirli cihaz için optimize edilmiş).

Her şeyi otomatikleştirin

Harika bir app Tasker ile, hangi "eğer bu kullanır, o "zihniyet, Telefonunuzun bir dahi yapabilir. Bu sizin telefonunuzda her şeyi otomatik hale getirebilirsiniz. Örneğin, otomatik olarak geceleri telefonunuzu sessize edebilirsiniz, Evde olduğunuzda Wi-Fi açmak, Eğer aracınızın Bluetooth bağlandığınızda müzik uygulamasını açmak. Aslında, kök erişimi gerekmez, ancak köklü eğer, Bu düşündüğünüzden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Daha fazla otomasyon ilham, kontrol et burada.

Tasker

Özel bir ROM flaş

Bu köklenme en iyi faydalarından biridir. Bir özel ROM temelde Android özel bir versiyonu, Bu Android stok sürümü olabilir, Bir kaç kullanışlı özellikler ekler, gerçekten benzersiz çok özellik ekleyen, ya da tepeden tırnağa sizin Android değiştirmek. Bu arada, CyanogenMod Birçok kişi kendi telefonlarında koymak çok popüler bir rom olduğunu.

CyanogenMod

Not: Aslında özel bir ROM flaş kök erişim gerekmez, Eğer gerekecektir olsa senin bootloader kilidini (bazen root erişimi ile birlikte geliyor bir süreç). Ve her zaman herhangi bir ROM yüklemeden önce bir yedekleme yapmak gerekir, Ayrıca bir ROM yüklemeden önce telefonunuzdaki tüm verileri ve önbellek silin gerekebilir, çünkü.

Yukarıda eklenmesi, kendiniz kazmak diğer faydaları vardır. Sonunda, Seni sonsuza tuğla telefonunuzu olacak o köklenmeyi hatırlatmak zorunda, bu yüzden dikkatli olun. Ama risk buna değer düşünüyorum.

Paylaş düğmesi