BitLocker şifreleme

Nasıl ücretsiz bir USB Drive şifrele

Eğer USB sürücü veya sabit sürücü için bazı ücretsiz bir şifreleme yazılımı arıyorsanız olabilir. Birkaç gün önce, Ben amcam için bir USB şifreleme yazılımı bulmak için çalışıyordu. Ama sonunda ben elinizin ne yalan kendimi çok arayan ve ihmal bulundu. Aslında, o güvenli ve hiçbir ek ödeme gerektirir BitLocker adlandırılan yerleşik Windows aracını kullanarak en iyi.

USB sürücüyü şifrelemek için BitLocker etkinleştirmek için nasıl

Öncelikle, Eğer bilgisayarınızın işletim sistemi Windows Vista olmayan ev lezzet / 7/8 / 8.1 / 10 olduğundan emin olmak gerekir. Windows Vista'nın ev tatlar / 8 / 8,1 / 10/7 tanesi BitLocker aracını yok çünkü. Ayrıca, Windows Vista'nın önce Windows herhangi bir sürümü BitLocker yok.

1. Windows için yönetici hesabı ile oturum açın.
2. Bilgisayarınıza ve çift tıklama USB sürücü takın Bu PC masaüstünde.
3. USB sürücüsünü sağ tıklayın ve BitLocker Açma.

şifrelemek-usb-sürücü-1

4. Seçmek Bu sürücü kilidini açmak istiyorum nasıl. Bir parola veya akıllı kart kullanabilirsiniz. İşte bu gösteriye sürücünün kilidini açmak için bir şifre kullanmak. (Şifrenizi kullanarak daha kolay olacaktır.)

şifrelemek-usb-sürücü-2

5. Kurtarma anahtarı yedeklemek için bir yol seçin. Sen Microsoft hesabınıza kaydedebilirsiniz, Bilgisayarınızdaki bir dosyayı, ya da kurtarma anahtarını yazdırmak. Ben bir dosyaya kaydet seçim.

şifrelemek-usb-sürücü-3

Not: Kurtarma anahtarı Eğer şifrenizi unutursanız ya da akıllı kartınızı kaybetmeniz durumunda şifreli USB sürücüye erişmek için kullanabileceğiniz bir yedekleme anahtardır.

6. In Kaydet BitLocker kurtarma anahtarı olarak kutu, Bir tasarruf konum seçin, tıklatın ve sonra Kaydet.
7. Aşağıdakilerden üzerinde Ne kadar sürücünüzün şifrelemek için seçin pencere, seçmek Şifreleme kullanılan disk alanı sadece, hızlı hangi olurdu, ve tıklayın Sonraki.

şifrelemek-usb-sürücü-4

8. Tık Şifreleyerek başla Eğer hazır olup olmadığını.

şifrelemek-usb-sürücü-5

9. Şifrelemek işlemini tamamlamak kadar bekle. Bu uzun zaman alacak, lütfen sabırlı olun.

şifrelemek-usb-sürücü-6

BitLocker'ı kapatmak için nasıl

Git Denetim Masası, tıklayarak Sistem ve Güvenlik, tıklayarak BitLocker Sürücü Şifrelemesi, o zaman her sürücü şifreleme durumunu görebilirsiniz.

Tık BitLocker Turn Off, tıklatın ve sonra Azalmak Sürücü. İşlemi tamamlamak kadar bekleyin.

dencrypt-usb sürücü

Paylaş düğmesi