riskleri kök

Bir Android Cihazı Root için herhangi Riskleri Vardır

Sen nasıl telefonunuzu veya tabletinizi kök söylüyorum öğreticiler sürü görebilirsiniz, ancak nadiren herhangi bir potansiyel riskleri söz. Yani bu yazı köklenme riskleri hakkında bazı sorulara cevap verecektir.

Ilgili:

Kök Nedir?
Köklendirme dan ne kazanç yok?
Senin Bootload kilidini
Android cihazınızı kök nasıl
Android telefon nasıl yedeklenir

Tuğla cihazı potansiyeline sahip mi?

Evet, bu mümkün. Eğer sistem dosyaları ile oynuyor beri telefonunuzu bricking bir riski do (Telefon bir tuğla bir kullanışsız devlet eşdeğerine işlenmiş). Eğer talimatları dikkatlice takip ederseniz Ama çok olası olmalı. Bilirsin, Android Kullanıcıları onbinlerce başarıyla telefonları kökleri var orada vardır. Hatta size tuğla telefon gerçekten eğer, Bu telafi edilebilir 99% sadece başka bir firmware yanıp sönen veya stok firmware geri yanıp sönen kez.

Benim garantiyi geçersiz kılacaktır?

Kesinlikle. Ancak çoğu durumda onlar telefonunuzu köklü olduğunu asla bilemeyeceğim bir duruma telefonunuzu geri fırsat var. Bunu döndüğünüzde telefonunuzu köklü Ve eğer bazen onlar bile görmek için kontrol etmiyoruz.

Ben güncelleştirmeleri almak keser misin?

Değil, köklenme Eğer hiçbir güncellemeyi elde durmayacak. Eğer kök ve stok ROM tutmak veya stok ROM flaş Eğer, Hala OTA güncellemesi alacak (ama bir güncelleme çalıştıran olacak un-root telefon). Ve özel bir ROM flaş eğer, Ayrıca kendi sabit güncellemeleri alabilirsiniz (gibi CyanogenMod, Pananoid).

Polisler ertesi gün benim ön kapıda gösterecektir?

Değil, Telefonunuzu köklendirme yasadışı değil. Yani bu konuda endişelenmeyin. Dışında, kim bilir!

Başka bir şey var köklendirme hakkında bilmeniz gerekenler?

Değil, gerçekten, Bunların bir sürü nispeten ağrısız işlem olduğunu köklenme “Kolay tek dokunuşla (bir)Kök araçları” ve o zaman bile XDA gelen kılavuzları ve yardım bir bolluk size rehberlik ve aklınıza gelebilecek tüm sorunları gidermek için var. Telefonunuzla sadece yol ile mutlu Ama eğer o, Daha sonra kök yok.

Kök öğrenmek için, Android İncil de cihazınızla ilgili bazı okuma yapmak lütfen: XDA-Developers.

Paylaş düğmesi