shikojnë DVD në Nexus 7

Si për të shikuar filmat DVD në Nexus 7

convert DVD to Nexus 7
Ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të kthyer filmat DVD në Nexus tuaj 7 (2012 & 2013 ). Çfarë është e mirë DVD ripper software dhe video format për Nexus 7?

Google Nexus 7 është një tabletë shumë mbresëlënëse. Versioni i vjetër (2012) u takua me brohorit kritike, kur është nisur vitin e kaluar. Dhe Google ka lëshuar e re 2013 lidhje 7 kohët e fundit.

Nexus 7 (2013) ka nje 1,920 x 1,200 LCD panel IPS, renditur në 323 piksel për inç. Ndërsa modeli i vitit të kaluar vjen në me një shumë më të ulët, 800 x 1,280 LCD IPS ekran, renditur në 216ppi. Dy prej tyre kanë një performancë të mirë në shfaqjen.

para fillimit

?Kabllo USB lidhje për flakë tuaj Fire HD.
?lidhje 7 format video mbështetur: 720P / 1080P HD video MPEG4, H.263, H.264 dhe DivX, dhe format e mirë video per Nexus 7(2012 & 2013) është MP4 në H.264 & aac.
?software DVD Ripper. Ju mund të përdorni frena dore ose Freemake falas (Të cilat nuk mund të shqyej DVD mbrojtur). Këtu ne përdorim Wondershare Video Converter Ultimate. Ajo mund të merren me DVD pambrojtur dhe të mbrojtura si edhe.
?Një makinë DVD.

Si për të kthyer filmat DVD në formatin MP4 për Nexus 7(i ri)

Nëse Nexus vjetër ose të ri. Convert DVD to MP4 nuk mund të jetë më e lehtë. Ndiqni këto hapa me lehtësi.

Hap 1: Import DVD disk ose dosje në këtë program
Run programin qe sapo shkarkuar sipër. Fut diskun tuaj DVD në shofer tuaj DVD, pastaj kliko "DVD Load" dhe të zgjedhin nga drive tuaj. Në të vërtetë, ju gjithashtu mund të importojë dosjet DVD ose fotografi ISO / IFO për programin. Ju do të shihni një ndërfaqe si kjo.
P.S. Programi do të marrë një kohë për të ngarkesës DVD, varet në kompjuterin tuaj.

transfer DVD to Nexus 7

Hap 2: Set Video format e prodhimit dhe parametrat
Kliko "Profili" në të djathtë e programit. Pastaj zgjidhni "pajisje > Të tjerët > Nexus 7 ". Software ka benn optimizuar për pajisjen. Pasi ju zgjidhni se, programi do të shfaq detaje të profilit në të djathtë fund: video format MP4, H.264 codec video, dhe AAC codec audio.
P.S. Edhe pse e vjetër & Nexus i ri 7 mbështetje 720P / 1080P HD video, por zgjidhja max e DVD është 720 x 576. Ju nuk keni nevojë për të ndryshuar default settings e profilit.

MP4 video format for Nexus 7

Hap 3: Get DVD për Nexus 7 konvertimit filluar
Ne rregull, pas këtyre përgatitjeve, ne mund të vazhdojmë për të kthyer DVD to Nexus 7 Tani. Kliko më i madh "Convert" button në pjesën e poshtme të drejtë të fillojnë konvertimin e DVD të mp4. pas konvertimit, ju mund të marrë fotografi film shpejt nga kliko "Open Folder".

convert dvd to nexus 7

Hap 4: Lidhu Nexus tuaj 7 dhe transferimin filma në të.
Lidhu Nexus tuaj 7 (2012 & 2013) në kompjuterin tuaj, kopje filma për të.

dvd to nexus 7

Pasi të përfundojë, ju mund të shikojnë ato në pajisjen tuaj duke përdorur një app player.

Share Button