Transferimi-iphone-dhënave-to-galaxy-s5

Si për të transferuar të dhënat nga iPhone për Galaxy S5

Ju do të jenë të lumtur kur të marr një Galaxy S5 re, por të jetë në një problem të vogël me kopjuar kontaktet tuaja, mesazhe, kalendarët, fotografi dhe të dhëna të tjera nga iPhone tuaj në Galaxy S5. Këtu do të prezantoj 2 mënyra për të transferuar të dhënat nga iPhone tuaj në Galaxy S5.

Metodë 1: transferimit të të dhënave në galaktikë duke përdorur Samsung zgjuar Kaloni Mobile App

Samsung shkruar një app falas quajtur Zgjuar Switch Mobile për të ndihmuar njerëzit të transferuar informacion kritik ruajtur në backups tuaj iCloud në mënyrë që përdoruesit e iPhone mund të jenë më të gatshëm për të përdorur e ri Galaxy S5. Ajo është softuer që e bën të lehtë për të transferuar kontaktet tuaja, mesazhe, foto, muzikë dhe të dhëna të tjera nga smartphone tuaj të vjetër (Aktualisht mbështet duke lëvizur nga iPhone më të madhe, BlackBerry, LG, Nokia (Symbian) dhe smartphones Samsung) një Galaxy S4, S5 dhe modele të tjera.

1. Back up iPhone tuaj duke përdorur iCloud. (Shiko edhe: Si për të mbështetur iPhone tuaj duke përdorur iCloud)

2. Pick up markë tuaj të re Galaxy S5 dhe instaloni app Mobile e lirë Samsung Smart kaluar nga Google Play Store.

3. Nisur app, zgjedh Import nga iCloud. Pastaj futni ID tuaj Apple dhe fjalëkalimin. Pas logging in, trokitje e lehtë backup më të fundit në listë dhe të presin për informacioni për të populloj.

transferimin-dhënave-to-galaxy-s5

4. Faqja e ardhshme do të lista e përmbajtjes në backup sipas kategorisë. Zgjidhni cilat send që ju dëshironi për të transferuar ose vetëm tik-tak Selektoj të gjitha totransfer të gjitha të dhënat e. pastaj takoni import button në fund. Një mesazh i ri do të shfaqet në ekran, duke shpjeguar se si për të transferuar artikuj të mëdha të tilla si muzikë dhe video në tuaj të re Samsung Galaxy S5.

transferimin-dhënave-to-galaxy-s5-2

5. Në varësi shpejtësinë e lidhjes tuaj, dhe madhësia e backup, procesi i importit do të marrë një kohë. Pas transferimit të përfunduar, shtypni e bërë button për të dalë app. Kontaktet tuaja, mesazhet dhe të dhënat e tjera janë në Galaxy S5 tuaj tani. Pastaj ju mund të fshini app.

Metodë 2: Transferimin e të dhënave nga iPhone në Galaxy S5 përdorur MobileTrans software

Ndryshme me Mobile zgjuar Switch, MobileTrans është një shareware. Ajo u zhvilluar nga Software Wondershare. Kjo do të ju ndihmojë për transferimin e të dhënave në mes të iPhone, android, Nokia (Symbian) Telefonat dhe BlackBerry në një-klik. absolutisht, Galaxy S5 juaj është i përfshirë. Në të vërtetë, Çdo smartphones të tjera Android.

I parë, ju keni nevojë për ta shkarkuar atë këtu (për Windows dhe për Mushama) . Pastaj ndiqni hapat.

1. Nisur MobileTrans pasi të keni instaluar atë

zgjedh Telefoni në telefon Transfer mënyrë. I softuerëve gjithashtu mbështet Restore nga backups, Back Up Phone tuaj dhe Erase telefoni juaj i vjetër në qoftë se ju doni të shitur atë.

2. Conect dy iPhone tuaj dhe Galaxy S5 për kompjuterin tuaj

Connect iPhone tuaj të vjetër dhe të re Galaxy S5 në kompjuterin tuaj në një kohë. Pas programit të njohin pajisjet, ajo do të tregojë përmbajtjen në iPhone tuaj si kjo. Shënoni artikujt që ju dëshironi për të transferuar. Nga iPhone në Android, ju mund të transferoni kontaktet, mesazhet me tekst, foto, muzikë dhe video.

Shënim: Për sukses transferimin e të dhënave të vlefshme nga iPhone, Ky program do të duhet iTunes instaluar. Dhe kjo do të ju kujtoj se në qoftë se ju nuk keni iTunes.

3. Transferimi gjithë ju kërkuar të dhënat për markë tuaj të re Galaxy S5

Kliko fillimi Copy button për të filluar procesin e transferimit. Software do të ju pyes nëse ju doni për të fshirë të gjitha të dhënat në telefon Android nga kurdisur të dhënat e qartë para kopje. Kjo do të zvogëlojë dyfishimin e të dhënave në telefonin tuaj të re, nëse ju keni hyrë në disa informata para ose ajo është përdorur më parë për një kohë të shkurtër nga një mik ose familjar. Procesi i transferimit do të marrë një kohë varet nga shpejtësia e lidhjes tuaj dhe të madhësisë së të dhënave.

Shënim: Mos e shkëputni ose iPhone ose telefon Android derisa software alarm MobileTrans ju se i tërë procesi i transferimit është i plotë.

Share Button

  • Loulty911

    Uau, software është shumë e dobishme për mua. Unë kam dy telefona, iPhone dhe S5. Unë zakonisht përdorin një prej tyre për disa javë dhe të ndryshojë në një tjetër. Ajo i ndihmon më shumë në transferimin e kontakteve dhe mesazhe mes tyre. software të madh!!

  • Pingback: Original Hape Samsung Galaxy S4 i9500 Quad Core Telefon 2GB RAM 16GB |()