iphone-5-photo-shërim

Si të shërohen grisi fotografi nga iPhone

Q: Kohët e fundit kam marrë një iPhone 4 dhe për fat të mirë janë snapping larg. Megjithatë, Unë fshini një peshë e fotografive nga gabimi që nuk dëshironi të fshini. Unë nuk kam bërë ndonjë backups nëpërmjet iTunes dhe as Photostream ose diçka të tillë. Pra, çfarë mund të bëj për të marrë fotografitë e mia mbrapa.

JohnJackRice

Q: Unë vetëm sinkronizuar mbi 2,000 Foto nga roll tim kamera në iPhone 5s mia (kandidon për iOS 8) për iPhoto në MacBook Pro Snow Leopard. Kur shpejtë kërkuar për të fshirë fotot në telefon, Unë klikuar po. Kërkesa nuk ishte duke punuar pas një kohë kështu që unë Force Quit. Kur kam nisur iPhoto përsëri, fotot nuk ishin aty dhe gjysma e fotografi në roll tim kamera ishin zhdukur. Kur unë të përpiqet për të sync iPhoto me iPhone tim, ai thotë se 0 foto. Si mund të shërohen ato?

h1kk1chan


Fotografitë nuk janë fshirë në fakt

Pasi të keni fshirë fotot në iPhone tuaj, ata nuk janë zhdukur, vetëm ju nuk mund të shihni ato. Ata janë ende të jetë diku në telefon. Dhe Apple nuk dëshiron që njerëzit të hyrë në të dhënat e fotografive fshihet. Pra, ne kemi nevojë për një palë të tretë iPhone Data Recovery mjet.

i lidhur:
Si për të tërhequr mesazhe me tekst nga iPhone
Si të shërohen kontakte humbur nga iPhone

Kujdes juaj Ju lutemi!
Para se të fillojnë të shërohen të dhënave, ju duhet të vini re këto:

 1. Set iPhone tuaj në fluturim mode dhe nuk e përdorin atë deri sa ju të gjeni ato fotot;
 2. Mos sync iPhone tuaj me iTunes, iCloud ose mjete të tjera të palëve të treta, shmangur "Fshihet foto" të overwritten nga të dhëna të reja.

6 Metodat për të rimarrë fotot fshihen nga iPhone

Këtu kemi prezantuar 6 mënyra për të rimarrë fotografi humbur ose fshihet nga iPhone. Ju lutem lexoni ato dhe të zgjedhin një që mund të jenë të përshtatshme për situatën tuaj të tanishme. Gjatë procesit të rimëkëmbjes, ne mund të kenë nevojë iTunes ose iCloud backup.

 1. Ekstrakt fotot nga iCloud backup duke përdorur software iPhone Backup Extractor
 2. Ekstrakt fotot nga iTune backup me mjet iPhone Photo Rimëkëmbjes
 3. Recover fotografi fshihet direkt në iPhone
 4. Rifitoj fotografi fshihet direkt nga iCloud (Falas)
 5. Rivendosur fotografi humbur nga iTunes backup (Falas)
 6. Rivendosur fotografi fshihet në iPhone running iOS 8 (Falas)

Metodë 1: Ekstrakt fotot nga iCloud backup duke përdorur software iPhone Backup Extractor

Kjo metodë është e aplikueshme për çështjen e personave të humbur fotot e tyre, por të ketë një backup iCloud. Sidomos për ata që humbën iPhone e tyre, por duan për të marrë fotot mbrapa. Ai është i përshtatshëm për të gjithë brezin e iPhone që running iOS 5 ose më vonë, përfshirë iPhone të fundit 6 dhe 6 Plus.

Ju lutem shkarkoni dhe instaloni iPhone backup heqës software para se të ndjekur hapat e.

Hap 1: Zgjidhni mënyrën e shërimit dhe Sign në iCloud tuaj

Pas instaluar Photo Recovery iPhone, ju lutem drejtimin e programit dhe zgjidhni mënyrën e shërimit të “Shërohen nga iCloud Backup Files”, pastaj futni ID tuaj Apple dhe fjalëkalimin të identifikoheni. Programi nuk do të mbajë të dhënat e llogarisë tuaj, Fjalëkalimi ose material në çdo kohë gjatë seancave tuaj.

ekstrakt fotografi nga iCloud

Hap 2: Shkarko dhe analiza backup tuaj iCloud

Kur ju të hyrë në iCloud, programi do listë të gjitha dosjet backup iCloud në llogarinë tuaj. Të zgjedhin atë më të fundit dhe klikoni Shkarko, dhe pastaj zgjidhni llojin e dosjeve që ju do të donte për të shkarkuar, Kliko tjetër për të vazhduar. pas kësaj, ju mund të skanoni përmbajtjen iCloud. Kliko në fillimi Scan button për të filluar. Kjo do të ju disa kohë, ju lutem prisni derisa procesi i skanimit përfunduar.

ekstrakt fotografi nga iCloud

Hap 3: Preview dhe shërohen fotot që ju doni nga backup iCloud

Skanimit do të zgjasë disa minuta. Pasi ndalesa, ju mund të preview të gjitha të dhënat në dosjen tuaj backup iCloud, si kontaktet, mesazhe, foto, shënime dhe më shumë. Kontrolloni ata dhe shënoni ato që ju duhet. Pastaj kliko Shërohem butonin për të ruajtur ato në kompjuterin tuaj. Programi do të shkaktonte nëse ju doni të vendosni kontaktet mbulohen, shënime dhe mesazhe prapa në iPhone tuaj, nëse ajo është e lidhur me kompjuterin tuaj gjatë procesit të rimëkëmbjes.

ekstrakt fotografi nga iCloud


Metodë 2: Ekstrakt fotografi nga iTunes backup me mjet iPhone Photo Rimëkëmbjes

Kjo metodë është e përshtatshme për ata që mbështetura iPhone e tyre me iTunes. Nëse keni humbur fotot tuaja, nuk kanë iPhone tuaj rreth. Apo se telefoni juaj është vjedhur. Ju dëshironi fotot mbrapa. Pra ju lutem shikoni në këtu, ne do të prezantojë si për nxjerrjen e file backup iTunes dhe gjeti fotot që ju doni. download pari iPhone Photo Recovery mjet. Ajo ka dritare versionin e Mac version, Ju lutem sigurohuni që të shkarkoni një të drejtë.

Hap 1: Zgjidhni backup tuaj iTunes dhe ekstrakt atë

Drejtuar programin dhe kaloni në mënyrën e “Recover nga iTunes Backup Skeda”. Atëherë të gjithë backup iTunes tuaj në kompjuterin tuaj do të gjenden dhe të listuara. Zgjidhni një që ju dëshironi dhe klikoni “fillimi Scan” për të nxjerrë atë.

ekstrakt fotografi nga iTunes backup

Hap 2: Preview dhe të shërohen të dhënave të mëparshme

Pas një kohë, të gjitha të dhënat në file backup do të nxirren dhe të shfaqet në kategori. Ajo përmban fshihet dhe sende ekzistuese në pajisjen tuaj. Për të ndarë ato, Ju lutemi të kthehet në “Vetëm shfaqur artikujt fshihet”. Ju mund preview ato dhe shënoni ato fotot që ju doni. Pastaj kliko “Shërohem” buton. Kontaktet, shënime dhe mesazhe mund të mbulohen direkt në iPhone tuaj nëse ju mbani iPhone tuaj të lidhur me kompjuterin tuaj gjatë procesit të rimëkëmbjes.

ekstrakt fotografi nga iTunes backup


Metodë 3: scan drejtpërdrejtë dhe të shërohen grisi fotot në iPhone

Kjo metodë vlen vetëm për iPhone 4 dhe iPhone 3GS. Nëse ju nuk keni iCloud backup ose iTunes të iPhone tuaj, ose backups tuaj janë të vjetruara, atëherë metoda e fundit është për të përdorur iPhone Data Recovery software për të scan iPhone direkt dhe të përpiqen për të gjetur ata. Ju lutem shkarkoni dhe instaloni software parë.

Hap 1: Connect iPhone tuaj në PC dhe Ekzekuto programin

Connect tuaj iPhone 4 / 3GS në kompjuter, dhe drejtuar programin. Ju do të shihni dritaren kryesore, si më poshtë. Kalo në “Mode avancuar” nëpërmjet butonin në këndin e ulët të djathtë.

iPhone Photo Recovery

Ju do të kërkohet për të ndjekur futjen 3-hap për të hyrë në mënyrën pajisjen e skanimit. Programi do të ju pyes për të shkarkuar një plugin para se të hyjnë në pajisjen e skanimit mënyrën iPhone.

iPhone Photo Recovery

Hap 2: Filloni scan procesin e kërkuar për fotot e humbura

Pasi ju të klikoni “Fillim” buton, dhe ndiqni hapat për të hyrë në mënyrën pajisjen e skanimit. Programi do Analiza iPhone tuaj për të dhënat e humbura.

iPhone Photo Recovery

Hap 3: Preview dhe shërohen fotot fshihen nga iPhone

Pas skanimit, të gjitha të dhënat e gjetura janë shfaqur në kategori, ju mund të preview foto sipas zgjidhni roll Kamera ose Stream Foto. Shënoni ato që ju doni të merrni mbrapa dhe klikoni “Shërohem” për të ruajtur ato në kompjuterin tuaj.

iPhone Photo Recovery

Shënim: Fotot gjenden këtu përmban fshihen dhe gjithashtu ato ekzistuese ende në iPhone. Nëse ju vetëm dëshironi të shihni fotot fshirë, rrëshqitje butonin në krye të ndarë ato: “Vetëm shfaqur artikujt fshihet.”


Metodë 4: Rifitoj fotografi fshihet direkt nga iCloud (Falas)

Kjo metodë vlen për të gjitha gjenerimit iPhone running iOS 5 ose më vonë. Nëse ju ka humbur fotot menjëherë pas të mbështetura me iCloud. Ju mund të rivendosur nga backup iCloud direkt.

Për shembull, ju vetëm fshihen disa foto nga aksidenti, por ju keni të mbështetura iPhone me iCloud dje dhe nuk ka marrë ndonjë foto pas se. Pastaj ju mund të rivendosur ato fotot nga backup direkt. Ose ju mori iPhone juaj vjedhur, por doni të merrni fotot tuaja përsëri. Nëse keni pajisje të tjera iOS si iPad, ju mund të identifikoheni në llogarinë tuaj iCloud në atë, dhe rivendosjen e fotografi nga backup iCloud. Fotot do të shkarkohet në iPad tuaj. Këtu janë hapat.

1. Në pajisjen tuaj IOS, shkoni tek Settings > I përgjithshëm > Software Update. Në qoftë se një version i ri i iOS është në dispozicion, ndiqni udhëzimet në ekran për të shkarkuar dhe instaluar atë.

2. Sigurohuni që ju keni një kopje rezervë të kohëve të fundit për të rivendosur nga.
Në iOS tuaj 8 pajisje: shkoni tek Settings > iCloud > ruajtje > Manage Storage, pastaj takoni një pajisje shënuar nën Backups të shohin datën dhe madhësinë e backup saj të fundit.
Në iOS tuaj 7 pajisje: shkoni tek Settings > iCloud > ruajtje & rezervë > Manage Storage, pastaj takoni një pajisje shënuar nën Backups të shohin datën dhe madhësinë e backup saj të fundit.

3.shkoni tek Settings > I përgjithshëm > Rivendos, pastaj takoni “Të fshihet të gjitha përmbajtjet dhe settings”.

Të fshihet të gjitha përmbajtjet dhe settings

4. Në Setup Assistant, të vazhdojë të “Konfiguroni pajisjen tuaj”, prekni rivendosur nga një Backup, pastaj të nënshkruajë në të iCloud.
5. të vazhdojë të “Zgjidh backup”, pastaj zgjidhni nga lista e backups në dispozicion në iCloud. Atëherë të dhënat në file backup do të restaurohen në telefonin tuaj.

rivendosur iPhone nga iCloud backup

Shënim: Para se të rivendosur nga backup iCloud, ju do të keni për të fshirë të gjithë përmbajtjen dhe parametrat nga iPhone tuaj. Ju mund të humbni të dhënat tuaja të reja dhe settings.


Metodë 5: Rivendosur fotografi humbur nga iTunes backup (Falas)

Kjo metodë është e aplikueshme për të gjitha pajisje iOS. Nëse ju nuk e çaktivizoni opsionin automatik sync në iTunes, ajo do të krijojë një kopje rezervë çdo herë që synched tuaj iPhone me kompjuterin tuaj. Ju mund të lehtë të rifitoj fotot me ato backups.

1. Connect iPhone tuaj në kompjuterin që ka dosjen tuaj backup.
2. Drejtuar iTunes. Sigurohuni që kjo është versioni i fundit i iTunes.
3. Pas iTunes njohur iPhone tuaj, klikoni butonin Restore backup, ose zgjidhni File > Devices > Restore nga Kthehu lart. Nëse jeni duke përdorur iTunes 10.7 ose më parë, right click pajisjen nga lista dhe zgjidhni Restore nga Backup.

rivendosur iPhone nga iTunes

Shënim:
1. Ju gjithmonë duhet të mbani backup tuaj iTunes deri në datën. Ose ju mund të humbni të dhënat tuaja të reja dhe parametrat që nga iPhone do të shlyhet plotësisht dhe të kthehemi në gjendjen e mëparshme.
2. Nuk ka mënyra për të preview përmbajtjes në rezervë, dhe ju nuk mund të zgjidhni për të rimarrë një pjesë të tyre. Kjo është pika që unë mendoj se iPhone Backup Extractor bën më mirë se iTunes.


Metodë 6: Rivendosur fotografi fshihet në iPhone running iOS 8 (Falas)

Të iOS fundit 8 ka një funksion të ri në aplikacionin e fotove. Ju mund të gjendet ekzistojnë dy dosje të re të quajtur “shtuar së fundmi” dhe “Deleted Kohët e fundit” nën Albums. Si emri sugjeron, fotot ju mori vetëm është në “shtuar së fundmi” Dosje ndërsa dosje tjetër “Deleted Kohët e fundit” përkohësisht mban fotot që keni fshirë kohët e fundit. Kështu, në qoftë se ju keni fshirë vetëm fotot ose imazhet tuaja nga aksidenti, ju lehtë mund të shërohen ato. Trokitje e lehtë në “Deleted Kohët e fundit” dosje dhe zgjidhni një që ju duhet. pastaj takoni “Shërohem”. Fotot do të zhvendoset në vendin e saj origjinal.

shërohen fotografi fshihet në iOS 8

Share Button

 • i sinqertë

  ??Tenorshare iPhone????????????????????