ipad ajrit

Si për të luajtur DVD Filmat në iPad Air

ipad ajrit

Apple ka njoftuar të re iPad Air saj. Dhe ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të kthyer veta DVD movies tuaj për të tuaj të re iPad Air.

qartë, iPad Air është më e mira 10 inç tabletë. Ajo ka një redesign të duhur jashtme dhe artizanale ndjeshëm hollë dhe të lehtë. më shumë, 13 orë dhe 10 minuta, 2,048 x 1,536 IPS oferta panel 264 PPI (piksel për inç), 4:3 Proporcionet. Ajo duhet të jetë një tablet të madh në shikuar filma gjatë një udhëtimi.

Gjërat që na duhen

  • Lidhja Kabllo i iPad Air dhe DVD drive ndoshta.
  • Konvertimit software dhe iTunes. Frena dore dhe Freemake është e mirë dhe të lirë video converter. Unë zakonisht përdorin Video Converter Ultimate, për funksionet e tij më të fuqishme dhe komoditet. (Gjithashtu mund të konvertohet videos HD dhe shkarkoni YouTube Video, e cila është my favorite.)

Si për të kthyer filmat DVD për iPad Air

iPad Air mbështet MP4, USHQIMI DHE PIJET, dhe disa AVI. Dhe zgjedhja më e mirë është H.264MPEG-4. Ajo mund të luajë video 1080p mirë.

Hap 1: Run converter dhe importit DVD fotografi

atje jane 3 mënyra për të importojnë DVD programit. Lexoni nga DVD drive, dosjet DVD dhe fotografi ISO / IFO. Dhe ju mund të zvarritet & rënia e tyre me lehtësi.

Convert DVD të iPad Air

Step2: Zgjidhni format video e prodhimit

Video Converter Ultimate është e optimizuar për iPad Air. Ju lehtë mund të zgjidhni profilin e prodhimit nga ana zgjidhni "Format Output > pajisje > mollë > iPad Air "në të djathtë e programit.

Ajo do të konvertohet DVD tuaj në formatin MP4 me H.264 video codec dhe AAC audio codec.

të shqyej DVD të iPad Air

Hap 3: Filloni konvertimit

Kliko butonin "Convert" në të djathtë e poshtme, përparimi konvertimit do të fillojë. Ju mund të merrni fotografi konvertuar nga click "Folder Open" button direkt.

Convert DVD të iPad Air

Hap 4: Lidhu iPad Air në iTunes dhe sync

Lidhu iPad Air tuaj në kompjuter ,dhe të përdorni iTunes për të transferuar filmat në të. Dhe në qoftë se ju doni të vendosni video të disa nga youtube ose të tjera faqet online 'në iPad Air, ju lutem ndiqni këtë udhëzues.

Share Button