fjalë

Si të shërohen humbur ose fshihet Word Dokumentet

Ju duhet të keni fshirë decuments tuaja Microsoft Word gabimisht para, apo mbesa juaj pak e bëri atë për ju. Ajo duket si ata ju lënë, por kompjuteri juaj ndoshta ka gjurmë të tyre diku në hard drive tuaj. Me metodën e duhur, mjetet e drejtë, ju jeni në gjendje për të marrë ato përsëri. Këtu është një udhëzues se si të shërohen dokument fshihet fjalë nga hard drive.

Dy metoda të shërohen humbur ose fshihet dokument Word

Metoda One: Nëse Gjithmonë krijoni opsion backup kopje është zgjedhur, mund të ketë një kopje rezervë të dosjes. Për të gjetur kopje rezervë të dosjes, ndiqni këto hapa:

1. Locate dosje në të cilën ju të fundit ruajtur të zhdukur fotografi.
2. Kërko për fotografi me .wbk zgjerimin emrin e file.
3. Pastaj të drejtuar Fjalën dhe hapjen e tyre.

Metoda Dy: përdorim software shërim të dhënave është rruga e dytë për të rimarrë humbur ose fshihet dokument fjalë e cila është gjithashtu e rekomanduar. profesional shërim Dokumenti Fjala është shumë e shpejtë në gjetjen dhe kthimin e dokumenteve të humbura ose të fshihet dhe të lehtë për t'u përdorur, ju nuk keni nevojë për ndonjë aftësi të veçanta teknike ose shërimit të dhënave.

Shkarko versionin gjurmët dhe të instaloni atë, ka dritaret version dhe versionin mac.

Hapat e Recover Deleted Dokument Word

Hap 1: Run software dhe zgjidhni një regjim shërim për të filluar

instaloj Wondersahre Data Recovery në kompjuterin tuaj dhe të nisë programin, dhe zgjidhni modalitetin "humbur File Recovery" për të filluar shërimin.

Word Document Rimëkëmbjes

Hap 2: Scan hard drive për të gjetur fotografi humbur

Ju mund të shihni një listë të të gjitha hard drives në kompjuterin tuaj. Zgjidhni vendndodhjen origjinale në të cilën dokumenti juaj fjala ruajtur dhe klikoni "Start" button për të filluar të scan kompjuterin për dosjet e humbura.

Recover dokument fjalë

Hap 3: Recover dokument fshihet fjalë

Software do të shfaq të gjitha dosjet që gjenden pas skanimit, ata do të ndahen nga kategori. Ju mund preview përmbajtjen e dokumenteve tuaja në fjalë përpara shërimit. Pastaj të gjeni dokumentin fjalën që dëshironi dhe e goditi "shërohen" button.

Shërohen dokumenteve të fshihet fjalë

Shënim: Mos ruani fotografi mbulohen fjalë në vendin e orginal përsëri. Gjej një tjetër ndarje apo disk të jashtëm për të ruajtur ato, për shqyrtim të sigurisë.

Share Button