mp4

Si për të kthyer një DVD për të formatin MP4

Kjo është një tutorial të thjeshtë se si për të kthyer një DVD në formatin MP4. Nëse ju doni të gëzojnë filmat tuaj të preferuar DVD me pajisjet tuaja portative, Unë besoj udhëzues është vetëm ajo që ju duhet.

Siç e dimë, MP4 është shumë e pajtueshme me pajisjet popullor portative si iPhone, iPod, iPad, Telefonat Android, Zjarri ndezni, etj. Kur ju shkëlqyer DVD të videove formatin MP4 dhe transferimin në telefonat mobil ose tableta, një i madh DVD Ripper me cilësi të shkëlqyera video-prodhimit mund të bëjë këtë konvertim të bëhet shumë më tepër kënaqësi. Pra, para fillimit të konvertimit, Unë ju rekomandoj këtë DVD to MP4 Converter për të shqyej filmin tuaj te MP4.

Si për të kthyer DVD to MP4 me frena dore

Frena dore është një mjet i mirë i famshëm pa pagesë video converter. Me atë, ju lehtë mund të konvertohet në një DVD jo të mbrojtur për të MP4 ose MKV format.

frena dore

Hap 1: Shkarko Frena dore nga këtu. Drejtuar atë.
Hap 2: Importi DVD nga klik “Burim” -> “Open Folder”, pastaj zgjidhni DVD tuaj.
Hap 3: Shfletoni dhe të zgjedhin rrugën e destinacionit të skedarin e konvertuar MP4.
Hap 4: Zgjidhni MP4 në Output Settings. Ose ju mund të zgjidhni disa presets në të djathtë e mjet.
Hap 5: Kliko “Fillim” dhe të presin procesin e konvertimin e përfunduar.

Si të shqyej DVD të mbrojtur për MP4 me video converter Ultimate

Me frena dore, ju mund të merren me shumicën e situatave. Por të jetë i dobët në DVD mbrojtura. Në këtë rast, ju duhet të përdorni një tjetër software DVD Ripper, si WinXDVD (Shiko edhe: Më i mirë 7 Pa pagesë DVD Rippers dhe Më i lartë 5 Mac DVD Ripper Pa pagesë ).

Këtu ne përdorim Video Converter Ultimate për udhëzim.

Hap 1: Burim Import DVD
Fut DVD disk në DVD drive tuaj dhe klikoni “Load DVD” button për të ngarkuar DVD.

Hap 2: Zgjidhni Profili i prodhimit
Kliko dhe zgjidhni MP4 në konfigurimet e prodhimit në të djathtë të dritares.

Convert DVD të mp4

Hap 3: Filloni DVD to MP4 konvertimit

Zgjidhni rrugën prodhimit për dosjen konvertuar videove. Pastaj klikoni më i madh “Kthej” button për të filluar konvertimin e DVD të mp4 dhe në një kohë të shkurtër ajo do të përfundojë. pas konvertimit, ju mund të merrni fotografi video shpejt nga klik “Open Folder”.

Share Button