Samsung_Galaxy_S4

Mënyra më e lehtë për të gëzojnë DVD Movie me Samsung Galaxy S4

Kur të marrë një Samsung Galaxy S4, Unë mendoj se ju duhet të jenë të frymëzuar nga 5.0-inch 1080p prekje saj & 2600mAh bateri. Me 13 MP kamera e pasme dhe ndërtuar-në 16G/32G magazinimit, Samsung Galaxy S4 është një qendër e fuqishme media. Ju mund të përdorni atë për të xhiruar foto të ndryshme & videos, gëzojnë çdo film Blu-ray/DVD kudo. Nëse ju doni të vendosni filmin tuaj të preferuar DVD në Galaxy S4, Unë mendoj se ju do të jetë aq i zhgënjyer me të. Për shkak se ajo nuk mund rishikim disk DVD apo dosjet direkt.

Por tani, ju nuk duhet të shqetësohen për këtë. Ky udhëzues do të zgjidhë problemin tuaj. Ajo që ne duhet të bëni është që vetëm konvertimin e DVD disk në video për Galaxy S4 me Wondershare Video Converter Ultimate. Para fillimit udhëzues të plotë, le të bëjmë disa përgatitje.

1. Galaxy S4 mbështetur format video: MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263
2. DVD film: filmi juaj të preferuar DVD, nuk ka DVD disk marrë parasysh, Dosje DVD ose DVD image file ISO
3. Video Converter Ultimate: Një converter fuqishme video të integruar me të gjitha tiparet e konvertimit, tilla si videos & DVD konvertimit, video editing, përvëlues, dhe web video download etj.

Shkarko Video Converter Ultimate dhe të instaloni atë

Si për të kthyer DVD film Galaxy S4 me 3 Hapat?

Hap 1, import DVD burim në këtë program
Fut diskun tuaj DVD në kompjuterin, dhe të nisë Video Converter Ultimate. klikoni “Load DVD” button për të filluar ngarkimi fotografi. Ju gjithashtu mund të konvertohet në shtëpi DVD pa disk, duke përdorur ISO fotografi, ose DVD Folder.

Hap 2, Zgjidh format Video si format e prodhimit
Kliko format e prodhimit dhe zgjidhni formatin që dëshironi nga lista drop-down. Kliko dhe të zgjidhni të Galaxy S4 si video format e prodhimit.

Hap 3, Rip DVD film Galaxy S4
Hapi i fundit është vetëm duke klikuar "Convert" butonin për të kthyer DVD film video format MP4. Tani, ju mund të ketë një pushim dhe të presin për konvertimit është e përfunduar. Pas konvertimit është e përfunduar, ju mund të lidheni Galaxy S4 tuaj me kompjuter, dhe transferimin filmin konvertohet në të për kënaqësi.

Share Button