download dvd movies to kindle fire hd/hdx

Si për të kthyer filmat DVD për të ndezni zjarr HD / HDX

Ky udhëzues do të tregojë se si për të kthyer filmat DVD në Kindle Fire HD / HDX, dhe çfarë është më e mirë format Video për atë. Kështu që ju mund të luajnë vetë DVD movies tuaj në Kindle Fire kudo.
Kindle Fire HD / HDX është një tabletë Amazon. Amazon ka përditësuar e 7-inç Kindle Fire HD për 2013, ndërsa HD Fire 8.9-inch nisur në fillim të vitit mbetet i paprekur.
Amazon Kindle Fire HDX vjen në dy madhësi: 7-inç dhe 8.9 inç, Duke ofruar një 1920 x 1200 ekran rezolutë pixel (323PPI) në 7-inç dhe 2560 x 1600 (339PPI) mbi 8.9 inç. Në atë rezolutë, 8.9-inch HDX ka ekran të mprehta rreth, ndërsa i ri 7-inch HDX përputhet me Nexus 7 (2013) për pixels.

Fire HD Kindle (2013) – kjo është versioni i ri – ka një 7-inç 1280 x 800 (216PPI) ekran, ndërsa Fire HD 8.9-inch ka një 1920 x 1200 (254PPI) ekran.

Gjërat që na duhen

?The kabllo lidhje për flakë tuaj Fire HD.
?një Windows apo Mac kompjuter për të kandiduar video converter software.
?konvertimit software. Këtu ju keni shumë zgjedhje për të bërë këtë. Si frena dore ose Freemake. Dhe këtu ne përdorim Wondershare Video Converter Ultimate, i cili është i fuqishëm dhe të lehtë për t'u përdorur.

Hapat për të Convert DVD to Kindle Fire HD / HDX

natyrisht, mbështet Kindle Fire mp4, 3gp, VP8(.WebM) formatet video dhe shërbimit stream video si Netflix. dhe mp4 (H.264 & aac) njihet si format më të mirë për Kindle Fire HD / HDX.

Hap 1: Launch software konvertimit dhe importit DVD fotografi të saj
Fut filmin tuaj DVD në DVD drive tuaj, dhe klikoni “Load DVD” button në krye majtas për të importuar filmin tuaj DVD në këtë program. Dhe ju gjithashtu mund të zgjidhni për të ngarkuar dosjet DVD dhe fotografi ISO / IFO DVD.
P.S. zvarrit & Drop është gjithashtu në dispozicion për DVD ngarkimin dhe video.

convert dvd to kindle fire hd/hdx

Hap 2: format Select output për pajisjen tuaj
Kliko "Profile” drop-down list dhe zgjidhni "Device > Të tjerët > Zjarri ndezni” si format video e prodhimit. Ju mund të shihni detaje të profilin pas zgjodhi: format MP4, H.264 codec video, dhe AAC codec audio.

kindle fire hd/hdx video format

P.S. Kliko "Setting" për të rregulloje video prodhimit dhe cilësinë audio, nëse keni nevojë. Ju mund të ndryshojë parametrat e prodhimit nëpërmjet Buton: bit rate, Video Size, Frame Rate, etj. por në përgjithësi, Unë sugjeroj që ju të përdorni default settings.

Hap 3: Filloni për të kthyer DVD to Kindle Fire HD
Pas të gjitha cilësimet janë përfunduar, vetëm klikoni më i madh “Kthej” button në të djathtë fund. Kur konvertimit është e përfunduar, ju mund të hapur dosjen video ku dosja juaj konvertuar film është e vendosur nga click "Folder Open" button.

Hap 4: Lidhu flakë zjarri tuaj në PC dhe kopje filma për të

copy-dvd-to-kindle-fire

Pasi transferimi përfunduar, drejtuar një app lojtar në Amazon Kindle Fire HD / HDX tuaj, dhe luajnë filmat tuaj. gëzojnë!

Share Button