Si për të transferuar filmat DVD në seri Samsung Galaxy S5/4/3 falas

Ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të transferuar filmat DVD në seri Samsung Galaxy S5/4/3.

Siç e dimë, Galaxy S5/4/3 ka një performancë shumë të madh në ekran. Pra, shikuar DVD filmat në të do të jenë të kënaqshme. Por me sa duket, smartphone nuk ka një shofer DVD, ju keni nevojë për të kthyer DVD e parë.

Ju duhet software DVD ripper. I këshilloj Frena dore, e cila është një transcoder fuqishme dhe të lirë. (Shiko edhe: Më i mirë 7 Pa pagesë DVD Ripper software dhe Më i lartë 5 Mac DVD Ripper Pa pagesë ).

Si për të kthyer DVD për Galaxy S5/4/3 falas duke përdorur Frena dore

Hap 1: Shkarko Frena dore nga këtu. Drejtuar atë.
Hap 2: Importi DVD nga klik "Burimi" > "Open Folder", pastaj zgjidhni DVD tuaj.
Hap 3: Shfletoni dhe të zgjedhin rrugën e destinacionit të skedarin e konvertuar MP4.
Hap 4: Zgjidhni MP4 në Output Settings.
Hap 5: Kliko "Start" dhe prit procesi konvertimin përfunduar.
Hap 6: Lidhu Galaxy tuaj në kompjuterin dhe transferimin filma konvertuar në pajisjen tuaj.

frena dore

Si të Rip DVD movies mbrojtura Duke përdorur Video Converter Ultimate

Shkarkoni dhe instaloni Video Converter Ultimate parë.

Hap 1: Fut diskun DVD, dhe Kliko “Load DVD” button për të ngarkuar tuaj disk DVD nga DVD shofer.

Hap 2: Kthehuni tek format e prodhimit klikoni drop-down menu për të zgjedhur compatible output format video për Samsung Galaxy S5/4/3. Profili i prodhimit është e optimizuar për serinë e Galaxy S.

Dhe në qoftë se ju nuk e kënaqur me default settings të Galaxy S3, ju lutemi të vendosur atë nga vetë klikuar “Cilësimet”. Ju mund të vendosni Rezolutën Video, Video Bitrate, Frame Rate, Encoder dhe Kanalet Audio, Shembull Rate, Encoder, Bitrate Audio, dhe kështu me radhë.

Shënim: sepse zgjidhja max nga filmat origjinale DVD është rreth 720 × 480 px, ju do të mbani më mirë Rezoluta prodhimit Video njëjtë si origjinale apo të vogla për pamje përvojën më të mirë.

Hap 3: klikoni “Kthej” button dhe le Video Converter Ultimate bëjnë punën e pushimit. Pastaj të presin procesin e konvertimit përfunduar dhe transferimin e DVD film konvertuar në seri tuaj Galaxy S dhe të gëzojnë ato.

Si për të kthyer filmat DVD për të ndezni zjarr HD / HDX

Ky udhëzues do të tregojë se si për të kthyer filmat DVD në Kindle Fire HD / HDX, dhe çfarë është më e mirë format Video për atë. Kështu që ju mund të luajnë vetë DVD movies tuaj në Kindle Fire kudo.
Kindle Fire HD / HDX është një tabletë Amazon. Amazon ka përditësuar e 7-inç Kindle Fire HD për 2013, ndërsa HD Fire 8.9-inch nisur në fillim të vitit mbetet i paprekur.
Amazon Kindle Fire HDX vjen në dy madhësi: 7-inç dhe 8.9 inç, Duke ofruar një 1920 x 1200 ekran rezolutë pixel (323PPI) në 7-inç dhe 2560 x 1600 (339PPI) mbi 8.9 inç. Në atë rezolutë, 8.9-inch HDX ka ekran të mprehta rreth, ndërsa i ri 7-inch HDX përputhet me Nexus 7 (2013) për pixels.

Fire HD Kindle (2013) – kjo është versioni i ri – ka një 7-inç 1280 x 800 (216PPI) ekran, ndërsa Fire HD 8.9-inch ka një 1920 x 1200 (254PPI) ekran.

Gjërat që na duhen

?The kabllo lidhje për flakë tuaj Fire HD.
?një Windows apo Mac kompjuter për të kandiduar video converter software.
?konvertimit software. Këtu ju keni shumë zgjedhje për të bërë këtë. Si frena dore ose Freemake. Dhe këtu ne përdorim Wondershare Video Converter Ultimate, i cili është i fuqishëm dhe të lehtë për t'u përdorur.

Hapat për të Convert DVD to Kindle Fire HD / HDX

natyrisht, mbështet Kindle Fire mp4, 3gp, VP8(.WebM) formatet video dhe shërbimit stream video si Netflix. dhe mp4 (H.264 & aac) njihet si format më të mirë për Kindle Fire HD / HDX.

Hap 1: Launch software konvertimit dhe importit DVD fotografi të saj
Fut filmin tuaj DVD në DVD drive tuaj, dhe klikoni “Load DVD” button në krye majtas për të importuar filmin tuaj DVD në këtë program. Dhe ju gjithashtu mund të zgjidhni për të ngarkuar dosjet DVD dhe fotografi ISO / IFO DVD.
P.S. zvarrit & Drop është gjithashtu në dispozicion për DVD ngarkimin dhe video.

convert dvd to kindle fire hd/hdx

Hap 2: format Select output për pajisjen tuaj
Kliko "Profile” drop-down list dhe zgjidhni "Device > Të tjerët > Zjarri ndezni” si format video e prodhimit. Ju mund të shihni detaje të profilin pas zgjodhi: format MP4, H.264 codec video, dhe AAC codec audio.

kindle fire hd/hdx video format

P.S. Kliko "Setting" për të rregulloje video prodhimit dhe cilësinë audio, nëse keni nevojë. Ju mund të ndryshojë parametrat e prodhimit nëpërmjet Buton: bit rate, Video Size, Frame Rate, etj. por në përgjithësi, Unë sugjeroj që ju të përdorni default settings.

Hap 3: Filloni për të kthyer DVD to Kindle Fire HD
Pas të gjitha cilësimet janë përfunduar, vetëm klikoni më i madh “Kthej” button në të djathtë fund. Kur konvertimit është e përfunduar, ju mund të hapur dosjen video ku dosja juaj konvertuar film është e vendosur nga click "Folder Open" button.

Hap 4: Lidhu flakë zjarri tuaj në PC dhe kopje filma për të

copy-dvd-to-kindle-fire

Pasi transferimi përfunduar, drejtuar një app lojtar në Amazon Kindle Fire HD / HDX tuaj, dhe luajnë filmat tuaj. gëzojnë!

Si për të shikuar filmat DVD në Nexus 7

convert DVD to Nexus 7
Ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të kthyer filmat DVD në Nexus tuaj 7 (2012 & 2013 ). Çfarë është e mirë DVD ripper software dhe video format për Nexus 7?

Google Nexus 7 është një tabletë shumë mbresëlënëse. Versioni i vjetër (2012) u takua me brohorit kritike, kur është nisur vitin e kaluar. Dhe Google ka lëshuar e re 2013 lidhje 7 kohët e fundit.

Nexus 7 (2013) ka nje 1,920 x 1,200 LCD panel IPS, renditur në 323 piksel për inç. Ndërsa modeli i vitit të kaluar vjen në me një shumë më të ulët, 800 x 1,280 LCD IPS ekran, renditur në 216ppi. Dy prej tyre kanë një performancë të mirë në shfaqjen.

para fillimit

?Kabllo USB lidhje për flakë tuaj Fire HD.
?lidhje 7 format video mbështetur: 720P / 1080P HD video MPEG4, H.263, H.264 dhe DivX, dhe format e mirë video per Nexus 7(2012 & 2013) është MP4 në H.264 & aac.
?software DVD Ripper. Ju mund të përdorni frena dore ose Freemake falas (Të cilat nuk mund të shqyej DVD mbrojtur). Këtu ne përdorim Wondershare Video Converter Ultimate. Ajo mund të merren me DVD pambrojtur dhe të mbrojtura si edhe.
?Një makinë DVD.

Si për të kthyer filmat DVD në formatin MP4 për Nexus 7(i ri)

Nëse Nexus vjetër ose të ri. Convert DVD to MP4 nuk mund të jetë më e lehtë. Ndiqni këto hapa me lehtësi.

Hap 1: Import DVD disk ose dosje në këtë program
Run programin qe sapo shkarkuar sipër. Fut diskun tuaj DVD në shofer tuaj DVD, pastaj kliko "DVD Load" dhe të zgjedhin nga drive tuaj. Në të vërtetë, ju gjithashtu mund të importojë dosjet DVD ose fotografi ISO / IFO për programin. Ju do të shihni një ndërfaqe si kjo.
P.S. Programi do të marrë një kohë për të ngarkesës DVD, varet në kompjuterin tuaj.

transfer DVD to Nexus 7

Hap 2: Set Video format e prodhimit dhe parametrat
Kliko "Profili" në të djathtë e programit. Pastaj zgjidhni "pajisje > Të tjerët > Nexus 7 ". Software ka benn optimizuar për pajisjen. Pasi ju zgjidhni se, programi do të shfaq detaje të profilit në të djathtë fund: video format MP4, H.264 codec video, dhe AAC codec audio.
P.S. Edhe pse e vjetër & Nexus i ri 7 mbështetje 720P / 1080P HD video, por zgjidhja max e DVD është 720 x 576. Ju nuk keni nevojë për të ndryshuar default settings e profilit.

MP4 video format for Nexus 7

Hap 3: Get DVD për Nexus 7 konvertimit filluar
Ne rregull, pas këtyre përgatitjeve, ne mund të vazhdojmë për të kthyer DVD to Nexus 7 Tani. Kliko më i madh "Convert" button në pjesën e poshtme të drejtë të fillojnë konvertimin e DVD të mp4. pas konvertimit, ju mund të marrë fotografi film shpejt nga kliko "Open Folder".

convert dvd to nexus 7

Hap 4: Lidhu Nexus tuaj 7 dhe transferimin filma në të.
Lidhu Nexus tuaj 7 (2012 & 2013) në kompjuterin tuaj, kopje filma për të.

dvd to nexus 7

Pasi të përfundojë, ju mund të shikojnë ato në pajisjen tuaj duke përdorur një app player.

Si për të luajtur Blu-ray filma në Xbox 360

Xbox nuk është vetëm një lojë e mirë konsol, por edhe një media player i madh. Sepse ai ka një DVD drive, çdo Xbox 360 mund të luajnë filma DVD drejtë të dalë nga kutia, pa ndonjë programi të veçantë ose hardware e nevojshme.

A Xbox 360 Luaj Blu-ray?

Me rritjen e popullaritetit të Blu-ray, ju mund të keni një koleksion të madh të Blu-ray disqe dhe dëshironi të përdorni tuaj Xbox tastierë për të luajtur atë. Megjithatë, keni gjetur të pamundur për shkak se ajo nuk ka një ndërtuar në Blu-ray disk. Kështu, a ka ndonjë mënyrë për të luajtur filma Blu-ray në Xbox 360(Meqë ra fjala, e fundit Xbox One ka një Blu-ray disk). po, ka. Ne mund të konvertohet disk Blu-ray të hard drive, pastaj të luajë atë në Xbox. Dhe ky artikull do të ju tregojnë rrugën për të kthyer filma Blu-ray dhe të luajë atë me Xbox 360.

Para se të fillojmë, ne kemi nevojë

  • Sigurisht Xbox 360 dhe një Blu-ray Drive.
  • Ne duhet të dini Xbox 360 Mbështetja 720p dhe 1080p rezolutë në AVI, mp4, USHQIMI DHE PIJET, WMV, etj. formate video.
  • Ne kemi nevojë për një Software Blu-ray Ripper për të kthyer në Blu-ray filma me ato Xbox 360 Formatet e pajtueshme Video. Blu-ray Rippers në treg janë të gjitha shareware, por ju mund të provoni MakeMKV, të cilat mund të ju lejojnë të shqyej Blu-ray disqe për MKV(MKV gjithashtu nuk mbështetet nga Xbox 360) falas si së bashku si 30 ditë. Pastaj ju duhet të paguani.

Si të shqyej Blu-ray filma për Xbox 360

Hap 1:Importit të Blu-ray filma

Fut film disk Blu-ray në makinë, pastaj shkarkoni dhe të instaloni software më lart. Run software dhe klikoni "Disc Load" button në të majtë të lartë. Ju mund të zgjidhni ngarkesës disk BD dhe BD dosje, fotografi edhe IFO. Pastaj importit të Blu-ray filma që dëshironi të programit. Ju do të shihni një ndërfaqe si kjo më poshtë. (kliko për të zmadhuar imazhin)

convert blu ray movies to xbox 360

Hap 2: Zgjidhni profilin e prodhimit për Xbox 360

Kliko "Profili" kornizë dhe të zgjidhni një format për Xbox 360 në vijim drop-down-lista. Këtu zgjidhni "Xbox 360 H.264 HD Video (*.mp4)". Ky profil është e optimizuar për Xbox 360 tashmë. Zgjidhjen e saj default është 1280 x 720, ju lehtë mund të ndryshojë atë për të 1920 x 1080 duke kliko "Settings" butonin për të drejtën e "profilit". Parametra të tjera video të mund të redaktohen. Për shembull, Video codec, codec audio, bit rate, Proporcionet, 3d settings, etj.

xbox profilit

Hap 3: Filloni shkëlqyer Blu-ray filma për Xbox 360

Me të gjitha parametrat poshtë, klikoni më të madhe "Convert" butonin e për të filluar procesin e shkëlqyer Blu-ray filma në formatin MP4. Kur konvertimit kompleton, vënë videot në Xbox 360 dhe të luajnë atë. Tani gëzojnë.


Si të shikojnë DVD filma në iPad Mini 2

ipad mini 2

Ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të kthyer veta DVD movies tuaj dhe të shikojnë ato në iPad Mini tuaj 2. Dhe çfarë është më e mira DVD ripping software?

iPad mini është një tabletë mahnitshme 7.9 inç. Dhe Apple lëshuar gjeneratën e dytë të iPad Mini në tetor 22, 2013. Një nga përmirësimit më të shquar është Retina Display. Ajo ka një të mprehtë 2048 x 1536 zgjidhje, katër herë zgjidhja e brezit të mëparshëm. Kjo është me të vërtetë një lajm i mirë për ata të dashuruar film. Ata mund të gëzojnë detaje të pabesueshme të videos.

Gjë që duhet parë convert DVD to iPad Mini 2

  • Kabllo Lidhja e iPad Mini 2
  • Tuaj Disqet DVD film ose fotografi DVD. Ose ju mund të shkarkoni filmat e fundit HD këtu.
  • DVD ripping software - këtu ne përdorim Wondershare Video Converter Ultimate. Është një mjet i fuqishëm që mund të merren me të dy DVD dhe HD video, madje shkarkoni video YouTube formë dhe djegur video në DVD disk.

Convert DVD to MP4 për iPad Mini 2

format më të mirë Video për iPad Mini 2 është 264 MPEG-4, AAC codec audio. Dhe software qe sapo shkarkuat ka një profil të veçantë optimizuar për iPad Mini 2 & 1. Tani ndiqni hapat.

Hap 1: Import DVD me programin

Run software dhe futur disk tuaj DVD në drive. Kliko "DVD Load" dhe të zgjidhni rrugën nga DVD drvie tuaj. Ose ju mund të importojë dosjet DVD dhe fotografi ISO / IFO.

P.S. zvarrit & Drop është gjithashtu në dispozicion.

Convert DVD të iPad mini 2

Hap 2: Zgjidhni formatin e prodhimit

Ju mund të zgjidhni formatin e prodhimit në të djathtë e programit. zgjedh “pajisje > mollë > iPad Mini 2″ në drop-down menu. Ju mund të shihni detaje të profilin nën miniaturave të pajisjes së: mp4, H.264 Video codec dhe AAC audio codec.

P.S. Ju mund të bëni disa settings paraprakisht nga klikoni “Cilësimet” nën detaje profilit. Por unë sugjeroj që të përdorni default settings. Si programi ka vendosur tashmë atë për ju.

të shqyej DVD të iPad mini 2

Hap 3: Filloni DVD to MP4 konvertimit

Pas të gjitha cilësimet janë ngritur. Ju lutem klikoni më i madh “Kthej” button për të filluar progresin për të kthyer DVD të mp4. Ju mund të merrni fotografi konvertuar shpejt nga klik “Open Folder“.

P.S. Kontrollo bashkojë të gjitha videot në një skedar mund të ju ndihmojë për të bashkuar disa video që ju pëlqen në një të madh një skedar. Kjo është shumë e dobishme kur shikojnë TV Series.

Convert DVD të iPad mini 2

4.: Lidhu iPad tuaj me kompjuter dhe kopjoni film me pajisjen

Lidhu iPad tuaj me kompjuter me kabllo USB. Run iTunes dhe transferimin filmin për iPad Mini tuaj. Kjo do të marrë një kohë. Pastaj ju mund të gëzojnë vetë DVD movies tuaj në iPad Mini tuaj kudo.

Si për të luajtur DVD Filmat në iPad Air

ipad ajrit

Apple ka njoftuar të re iPad Air saj. Dhe ky udhëzues do të ju tregojnë se si për të kthyer veta DVD movies tuaj për të tuaj të re iPad Air.

qartë, iPad Air është më e mira 10 inç tabletë. Ajo ka një redesign të duhur jashtme dhe artizanale ndjeshëm hollë dhe të lehtë. më shumë, 13 orë dhe 10 minuta, 2,048 x 1,536 IPS oferta panel 264 PPI (piksel për inç), 4:3 Proporcionet. Ajo duhet të jetë një tablet të madh në shikuar filma gjatë një udhëtimi.

Gjërat që na duhen

  • Lidhja Kabllo i iPad Air dhe DVD drive ndoshta.
  • Konvertimit software dhe iTunes. Frena dore dhe Freemake është e mirë dhe të lirë video converter. Unë zakonisht përdorin Video Converter Ultimate, për funksionet e tij më të fuqishme dhe komoditet. (Gjithashtu mund të konvertohet videos HD dhe shkarkoni YouTube Video, e cila është my favorite.)

Si për të kthyer filmat DVD për iPad Air

iPad Air mbështet MP4, USHQIMI DHE PIJET, dhe disa AVI. Dhe zgjedhja më e mirë është H.264MPEG-4. Ajo mund të luajë video 1080p mirë.

Hap 1: Run converter dhe importit DVD fotografi

atje jane 3 mënyra për të importojnë DVD programit. Lexoni nga DVD drive, dosjet DVD dhe fotografi ISO / IFO. Dhe ju mund të zvarritet & rënia e tyre me lehtësi.

Convert DVD të iPad Air

Step2: Zgjidhni format video e prodhimit

Video Converter Ultimate është e optimizuar për iPad Air. Ju lehtë mund të zgjidhni profilin e prodhimit nga ana zgjidhni "Format Output > pajisje > mollë > iPad Air "në të djathtë e programit.

Ajo do të konvertohet DVD tuaj në formatin MP4 me H.264 video codec dhe AAC audio codec.

të shqyej DVD të iPad Air

Hap 3: Filloni konvertimit

Kliko butonin "Convert" në të djathtë e poshtme, përparimi konvertimit do të fillojë. Ju mund të merrni fotografi konvertuar nga click "Folder Open" button direkt.

Convert DVD të iPad Air

Hap 4: Lidhu iPad Air në iTunes dhe sync

Lidhu iPad Air tuaj në kompjuter ,dhe të përdorni iTunes për të transferuar filmat në të. Dhe në qoftë se ju doni të vendosni video të disa nga youtube ose të tjera faqet online 'në iPad Air, ju lutem ndiqni këtë udhëzues.

Si do që të konvertojë DVD Filma për Nexus 5

Unë kam disa DVD të cilat nuk janë në përputhje me Nexus tim të ri të Google 5. Dua kthyer filmat e veta e mia DVD në format të pajtueshme. Çfarë është e mirë DVD Ripper për të kthyer DVD dhe luajnë atë në Nexus 5? çdo sugjerim?

Google & LG lëshuar Nexus 5 në nëntor. 1. Ajo ka një pjesë të madhe, 5"Ekran me një të shkëlqyer 1080 x 1920 zgjidhje, pajisur me Snapdragon 800 quad-core Krait CPU dhe Adreno 330 GPU, e cila do të ju bëjë një përvojë shumë të madhe shikimin edhe më mirë se ajo ishte tashmë ishte me Nexus 4 dhe smartphones të tjera të krahasueshme. Është me të vërtetë një telefon i madh.

Konfigurimet më të mirë të video format për Nexus 5 është ende MP4 (H.264 & aac), aktualisht format më popullore. Dhe rezoluta? Mos u mërzit, përdorin rezoluta parazgjedhur është vetëm OK, për zgjidhjen maksimale e DVD është 720 x 576.

Hapat për të shqyej filma DVD për Nexus 5

Ju duhet një program për të ndihmuar ju të konvertohet DVD. Një mënyrë e lirë është Frena dore. Dhe unë zakonisht përdorin Wondershare Video Converter Ultimate, mjet i fuqishëm duke përfshirë Video Converter, DVD Ripper dhe DVD Creator, madje mund të shkarkoni video nga YouTube apo faqet e tjera Video.

Hap 1: Instalo Video Converter Ultimate dhe drejtuar atë

Double-click fotografi instalimit për të instaluar software qe sapo shkarkuat. nisë atë, dhe ju do të shihni një ndërfaqe më poshtë.

convert dvd to nexus 5

Hap 2: të importit filmat DVD në program Kliko “Load DVD” në të majtë të lartë, këtu ju mund të importojë DVD nga DVD drive direkt, DVD Folder, fotografi ISO ose fotografi IFO. Dhe ju mund të zvarritet & Drop DVD fotografi direkt në program.

convert dvd to nexus 5

Hap 3: Select output video format për Nexus 5

Gjej “Format Output” në të djathtë të dritares dhe klikoni. zgjedh pajisje > Të tjerët > lidhje 4(Njësoj si Nexus 5). Ajo jep formatin më të mirë: mp4 (H.264 & aac).

Shënim: Ju mund ta rregulloje cilësimet e profilit duke klikuar Cilësimet në të djathtë e poshtme. Por unë ju këshilloj për të mbajtur vendosjen default kur shkëlqyer një DVD, si profili është e optimizuar posaçërisht për pajisjen tashmë.

video format for nexus 5

Hap 4: Zgjidhni rrugën e prodhimit dhe të fillojnë konvertimin

Zgjidhni rrugën e prodhimit për të shpëtuar video grabitur. (Ju mund të gjeni video të prodhimit të lehtë duke klikuar Open Folder pas konvertimit mbaruar). Pastaj klikoni butonin e madhe për të filluar konvertimin e DVD.

Convert AVI për Nexus 7

Shënim: Ju lehtë mund të bashkojë disa video në një duke kontrolluar Bashkojë të gjitha videot në një Skedar.

P.S. Luaj filmat DVD në Nexus 5 është me të vërtetë e lehtë, e drejtë? Accutally, me Wondershare Video Converter Ultimate, ju gjithashtu mund të konvertohet videos HD për Nexus 5, djegia videos ju kapur në DVD, dhe madje edhe download Shkarko video nga YouTube, TiVo, etj.

Si për të transferuar DVD filma në Galaxy Tab 3 për kënaqësi?

Nëse Shënim Galaxy 8.0 nuk ishte filxhan çaj tuaj, ndoshta modeli i ri Samsung e 7-inch do të goditur vendin tuaj ekran me madhësi ëmbël. Galaxy Tab 3 vjen me një procesor 1.2GHz dual-core, 8GB ose 16GB e magazinimit (me zgjerimin deri në 64GB), një 3- dhe 1.3-megapixel kamera dhe një koleksion të konsiderueshme bateri 4.000 mAh. Kjo WSVGA 7-inch (1,024 x 600) Ekran TFT sugjeron ka gjasë të jetë një media player alternativ në lëvizje. Ju mund të përdorni atë për të gëzojnë asnjë video dhe filma DVD kudo dhe kurdo. Dhe këtu, ne do të ju tregojnë mënyrën më të mirë për të transferuar DVD film Galaxy Tab 3 për të shikuar.

Në fillim, ne duhet të dimë se Galaxy Tab 3 nuk mund të mbështesin DVD disk direkt, kështu që ju duhet të konvertohet në DVD video format të pajtueshme. Dhe pastaj Galaxy Tab 3 Video format mbështetje MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263/WMV / codec. Tani, ajo që na duhet është Wondershare Video Converter Ultimate, një mjet i fuqishëm që mund të konvertohet DVD / videos, djeg video për DVD disk, download videos online. Ne mund të përdorni atë për të shqyej DVD disk / dosje / iso për video për Tab Galaxy 3.

Ju mund të shkarkoni Video Converter Ultimate dhe të instaloni atë

Hap 1, import DVD burim në këtë program
Fut një disk DVD në kompjuterin tuaj DVD-Rom, dhe Kliko Load DVD button për të filluar importimin DVD burim. Ju gjithashtu mund të konvertohet DVD pa disk, duke përdorur ISO fotografi, ose DVD Folder nga terhiq e tyre në këtë Video Converter Ultimate.

Hap 2, Zgjidhni profilin e prodhimit video të
Format Output drop-down dritare në anën e djathtë të dritares së programit, zgjidhni një format të dëshiruar ose pajisje për të kthyer të. Siç kemi përmendur më parë, Galaxy Tab 3 Video format mbështetje MP4, kështu që ju mund të zgjidhni MP4-Video sa profilin e prodhimit. Për më tepër, Ju jeni në gjendje për të kthyer video 2D në 3D këtu duke zgjedhur formatin 3D prodhimit në seksionin e videove 3D.

Hap 3, Convert DVD të Tab Galaxy 3
Dhe tani, ne mund të fillojnë të shkëlqyer DVD disk të videove formatin MP4 vetëm duke klikuar Kthej buton. Pasi konvertimit kompleton, gjeni fotografi tuaj të përfunduar duke klikuar butonin Open Folder në pjesën e poshtme të panelit. Lidhu Galaxy Tab tuaj 3 në kompjuterin nëpërmjet të dhënave kabllor, dhe transferimin video tuaj konvertohet në Galaxy Tab 3 për kënaqësi.

Mënyra më e lehtë për të gëzojnë DVD Movie me Samsung Galaxy S4

Kur të marrë një Samsung Galaxy S4, Unë mendoj se ju duhet të jenë të frymëzuar nga 5.0-inch 1080p prekje saj & 2600mAh bateri. Me 13 MP kamera e pasme dhe ndërtuar-në 16G/32G magazinimit, Samsung Galaxy S4 është një qendër e fuqishme media. Ju mund të përdorni atë për të xhiruar foto të ndryshme & videos, gëzojnë çdo film Blu-ray/DVD kudo. Nëse ju doni të vendosni filmin tuaj të preferuar DVD në Galaxy S4, Unë mendoj se ju do të jetë aq i zhgënjyer me të. Për shkak se ajo nuk mund rishikim disk DVD apo dosjet direkt.

Por tani, ju nuk duhet të shqetësohen për këtë. Ky udhëzues do të zgjidhë problemin tuaj. Ajo që ne duhet të bëni është që vetëm konvertimin e DVD disk në video për Galaxy S4 me Wondershare Video Converter Ultimate. Para fillimit udhëzues të plotë, le të bëjmë disa përgatitje.

1. Galaxy S4 mbështetur format video: MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263
2. DVD film: filmi juaj të preferuar DVD, nuk ka DVD disk marrë parasysh, Dosje DVD ose DVD image file ISO
3. Video Converter Ultimate: Një converter fuqishme video të integruar me të gjitha tiparet e konvertimit, tilla si videos & DVD konvertimit, video editing, përvëlues, dhe web video download etj.

Shkarko Video Converter Ultimate dhe të instaloni atë

Si për të kthyer DVD film Galaxy S4 me 3 Hapat?

Hap 1, import DVD burim në këtë program
Fut diskun tuaj DVD në kompjuterin, dhe të nisë Video Converter Ultimate. klikoni “Load DVD” button për të filluar ngarkimi fotografi. Ju gjithashtu mund të konvertohet në shtëpi DVD pa disk, duke përdorur ISO fotografi, ose DVD Folder.

Hap 2, Zgjidh format Video si format e prodhimit
Kliko format e prodhimit dhe zgjidhni formatin që dëshironi nga lista drop-down. Kliko dhe të zgjidhni të Galaxy S4 si video format e prodhimit.

Hap 3, Rip DVD film Galaxy S4
Hapi i fundit është vetëm duke klikuar "Convert" butonin për të kthyer DVD film video format MP4. Tani, ju mund të ketë një pushim dhe të presin për konvertimit është e përfunduar. Pas konvertimit është e përfunduar, ju mund të lidheni Galaxy S4 tuaj me kompjuter, dhe transferimin filmin konvertohet në të për kënaqësi.

Si të gëzojnë filmat DVD me Samsung Shënim Galaxy 8.0

Kjo është një tutorial të plotë për të mësuar se si për të kthyer në film DVD disk për Shënim Galaxy 8.0 kështu që ju mund të gëzojnë filmin tuaj të preferuar DVD lehtë në lëvizje. Kur të marrë një Shënim Galaxy 8.0, ju do të gjeni këtë 8-inch tabletë Android nga Samsung karakteristika 1,280 x 800-pixel ekran TFT, mundësuar nga një procesor 1.6GHz quad-core. Ajo mund të ju ofrojnë kënaqësi të ndryshme të shikuar filmat.

Megjithatë, kur ju doni të gëzojnë filmat tuaj DVD me të, ju mërzitur im, sepse DVD nuk është i mbështetur nga Shënim Galaxy 8.0. Nëse ju doni të rishikim DVD film me të, ju keni nevojë për të kthyer DVD to Shënim Galaxy 8.0 format video mbështetur. Sipas faqes zyrtare të internetit, Shënim Galaxy 8.0 mbështet MP4/DivX/Xvid/FLV/MKV/H.264/H.263 etj. format video / codec. Kështu që ju mund të përdorni një Video Converter Ultimate për të kthyer DVD disk të mp4 video të për Shënim Galaxy 8.0. Video Converter Ultimate është një mjet i fuqishëm për t'ju ndihmuar të konvertohet DVD ose video për video me formate të ndryshme.

Shkarko Video Converter Ultimate këtu dhe të instaloni atë

Tani, përgatisë të preferuar DVD film disk tuaj, dhe pastaj le të fillojë këtë udhëzues.

Hap 1, import DVD film
Fut diskun tuaj të preferuar DVD në kompjuterin tuaj DVD-ROM, dhe pastaj klikoni "Load DVD"Button për të importuar DVD burim tuaj në këtë program. Ju gjithashtu mund të importojë DVD ISO image fotografi & DVD dosje në të.

Hap 2, Përzgjidhni një format të eksportit
Kliko format e prodhimit dhe zgjidhni formatin që dëshironi nga lista drop-down. Sipas Shënim Galaxy 8.0 format video mbështetur, ju mund të zgjidhni "MP4 Video"Si format e prodhimit videove. Për më tepër, Ju jeni në gjendje për të kthyer video 2D në 3D këtu duke zgjedhur formatin 3D prodhimit në seksionin e videove 3D.

Hap 3, Filloni Convert DVD për Shënim Galaxy 8.0
Tani, vetëm klikoni “Kthej” button për të filluar procesin e konvertimit. Pastaj rri duarkryq dhe të gëzojnë tuaj të sapo liruar muzikë dhe film fotografi. Pasi konvertimit kompleton, gjeni fotografi tuaj të përfunduar duke klikuar butonin Open Folder në pjesën e poshtme të panelit dhe të lidheni Galaxy Note tuaj 8.0, transferojë këtë video të konvertohet në të.