macfreedvdripper

Më të mirë falas DVD Rippers për Mac

DVD Rip për të hard drive është një mënyrë e mirë për të menaxhuar dhe për të mbrojtur diskun tuaj

Ju mund të keni një shumë e DVD në mbledhjen tuaj, e cila do të marrë shumë hapësirë ??në dhomën tuaj. Dhe kjo është gjithashtu e vështirë për të menaxhuar ato. Shiko, çdo herë që duan të shikojnë një film, ju do të duhet të marrë disa kohë për të marr atë për herë të parë nga koleksioni juaj i madh. Dhe DVD disk mund të jetë gërvishtem gjatë duke luajtur.

Nëse doni një menaxhim më të mirë të DVD tuaj dhe mbrojtjen e tyre më të mirë, atëherë vetëm shqyej DVD në format dixhital. Kjo nuk është një punë e komplikuar si keni menduar. Me një ripper DVD ju lehtë mund të shqyej DVD të gjitha tuaja vetëm në disa klikime. Dhe ky artikull do të ju prezantoj miri Rippers lirë DVD për Mac.

Frena dore për Mac

frenave të dorës-maci njohur edhe burim të hapur video converter dhe DVD Ripper. Ajo mund të kandidojë në platformën shumëfishtë, mac përfshijnë. Frena dore mund të procesit fotografi më të zakonshme multimedia dhe çdo DVD ose burime Bluray që nuk përmbajnë asnjë lloj mbrojtje kopje. format e prodhimit janë .mp4(.M4V) dhe .MKV. Ju gjithmonë duhet të zgjidhni .mp4(M4V) si fotografi MKV nuk të luhet edhe në Mac OS X. (Shiko edhe: Më i mirë 4 Pa pagesë MKV Video Players për Mac OS X)

Shënim: Frena dore nuk mund të konvertohet DVD kopje të mbrojtura.

 

Hotwire për Mac

seeweather-macMakeMKV është një transcoder video e cila mund të shqyej DVD dhe Blu-ray disqe dhe të konvertohet video fotografi. Ajo ruan informacionin më të madhe të mediave burimore, por jo të ndryshojë atë në asnjë mënyrë. Pra, ajo ka një shpejtësi shumë të lartë gjatë konvertimit. Dhe ju duhet të kini parasysh se MakeMKV mund vetëm output format .MKV.

Shënim: Hotwire mund të shqyej DVD të mbrojtura dhe Blu-rrezet. DVD ripping është i lirë, ndërsa shkëlqyer Blu-ray nevojë për një tarifë.

MacX DVD Ripper

macxdvdripperMacX DVD Ripper Free Edition është i fuqishëm dhe i lirë DVD Ripper. Kjo ju mundëson për të shqyej DVD të dy shtëpi dhe të mbrojtura. MacX DVD Ripper ka një konstante të mbështetur në ndeshjen e fundit të teknologjisë DVD encryption, lehtë largimin mbrojtjet DVD kopje, të tilla si encryption CSS, RCE mbrojtje rajonit, ARccOS kopje mbrojtje, edhe shqyej Disney DVD koduar.

 

DVDFab HD Decrypter për Mac

hd-decrypter-02DVDFab HD Decrypter për Mac është një version i thjeshtë i DVDFab DVD Copy për Mac dhe DVDFab Blu-ray Copy për Mac të cilat mund të kopjoni DVD / Blu-ray në Mac tuaj. Ajo mund të kopjoni gati çdo DVD vjetra / Blu-rrezet, shpejtësia kopjimi është shumë e shpejtë dhe cilësia është e mrekullueshme. Veç kësaj, ajo mund dosje vetëm të prodhimit DVD dhe Blu-ray dosje.

Share Button