korzeń

Co Robi “Korzeń Telefon” Oznaczać

P: “Słyszałem, korzeń zakorzenione telefonu komórkowego lub, zakorzenienia, itd.. na forach android ale nie wiem, co to znaczy. Czy możesz wyjaśnić w prostych słowach?”

korzeń telefon

Do “korzeń” telefon oznacza uzyskanie dostępu roota (prawa administratora) od systemu operacyjnego w telefonie. Jest to podobne uruchomionych programów jako administrator w Windows. Gdy pojawi się nowy telefon, Chociaż istnieje wiele ustawień można dostosować, możesz jedynie zmieniać, co pozwala na producenta. Z prawami dostępu administratora, można modyfikować aplikacje telefonu na najgłębszym poziomie bardzo, nawet system operacyjny.

Wiesz, większość telefonów mają ograniczony dostęp dotyczących tego, co można, a czego nie może zrobić na nim. To nie jest złe, ponieważ może zachować użytkownikom przypadkowo łamie coś, czego nie powinien zadzierać, jak pliki systemowe. Jednak, coś, czego tak naprawdę nie są ograniczone tak krytycznych.

Na przykład, mogą one wstępnie zainstalować jakieś niepotrzebne aplikacje w telefonie, że nie można odinstalować, ale rycie telefonu daje to uprawnienie. Pozwoli to również na aktualizację do nowszych wersji Androida przed producenta lub dostawcy komórek, aby aktualizacje dostępne dla Ciebie. Co więcej, można migać niestandardowych ROM w telefonie.

Zakorzenienia może unieważnienie gwarancji, i jest mała szansa, że ​​można całkowicie rozbić swój telefon zawsze. Należy wziąć to na poważnie. Ale nadal jest całkowicie warto dla wszystkich smakołyków można uzyskać dostęp do.

po więcej informacji, Możesz czytać te:

Co mogę zyskać kibicowania?
Czy istnieje jakieś ryzyko, aby wykorzenić telefon?
Co to jest bootloader i jak odblokować?
Jak wykorzenić telefonu Android i tabletu?
Jak wykonać kopię zapasową telefonu Android

Przycisk udostępniania