Odblokowanie bootloadera na Androida

Jak odblokować bootloadera na urządzenia z systemem Android

Co to jest bootloader

Bootloader jest kawałek kodu, który mówi systemu operacyjnego Android urządzenia w sposób rozruchu. Zwykle jest zablokowana, ponieważ producent chce, aby trzymać się swojej wersji Android OS, który jest specjalnie zaprojektowany do urządzenia. Z zablokowanego bootloadera, nie można dostosować deice (np. miga niestandardowy ROM).

Przygotowanie

Odblokowanie bootloadera

Ostrzeżenie: Odblokowanie bootloadera unieważnienie gwarancji. To także zupełnie chusteczki (formaty) wewnętrzne aplikacje pamięci w tym telefonie Android za, Kontakt, wiadomości tekstowe, zdjęcia i tak dalej.

1. Włącz debugowanie USB w urządzeniu. (Przewodnik tutaj)

2. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli jesteś po raz pierwszy, aby to zrobić, otworzy się okienko pop-up z prośbą o pozwolenie.

umożliwić debugowanie usb

3. Otwórz terminal na komputerze (Win R prasy, wpisz cmd i naciśnij Enter), zmienić folder Narzędzia platformy Android SDK w. Typowo, wygląda to mniej więcej tak, ale trzeba znaleźć dokładną ścieżkę, gdzie zainstalowany jest Android SDK na komputerze:
C:/Android SDK / adt-bundle-windows-x86_64-20131030 / SDK / platform-tools /

Aby zmienić ścieżkę do folderu, należy umieścić "cd" przed nim, tak całe polecenie będzie wyglądać tak:
płyta CD C:/Android SDK / adt-bundle-windows-x86_64-20131030 / SDK / platform-tools /

cmd

4. Następnie wpisz następujące polecenie, aby uruchomić urządzenie w tryb fastboot:
adb bootloader restart

5. Gdy urządzenie jest w trybie fastboot, wpisz następujące polecenie:
urządzenia fastboot

6. Teraz można zobaczyć numer seryjny urządzenia. Jeśli nie możesz zobaczyć swój numer seryjny, i zamiast zobaczyć “<oczekiwanie na urządzenie>”, instalacji “Android SDK.

7. Następnie wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
fastboot oem unlock

8. Disclaimer wyświetli w urządzeniu, które muszą być akceptowane. Użyj klawiszy głośności, aby wybrać opcję “Tak”, i naciśnij przycisk zasilania, aby potwierdzić wybór.

odblokowania bootloadera

9. Jeśli urządzenie nie zostanie automatycznie ponownie uruchomić, ponownie uruchomić go z menu.

Gratulacje, Urządzenie jest teraz masz odblokowany.

Ponieważ Android jest open source OS i jest dostępny na wielu różnych urządzeń, każdy producent ma swoją własną wersję bootloadera. Wiele z nich oferuje metody, które pomogą Ci odblokować bootloadera na swojej stronie internetowej.

Niektórzy producenci i przewoźnicy nie pozwalają na odblokowanie bootloadera, ale często można znaleźć sposób, że w całym XDA Developers forum.

Przycisk udostępniania