kopia zapasowa android telefon

Jak wykonać kopię zapasową telefonów z systemem Android

To jest dobry zwyczaj, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe danych w telefonie. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie go. Na przykład, zakorzenienia telefon, miga ROM są ryzykowne, możesz stracić ważne dane.

W tym tutorialu, mamy zamiar wprowadzić 4 ścieżkę dostępu do telefonu Android.

 1. Kopiowanie danych do komputera
 2. Skorzystać z usługi Google
 3. Użyj aplikacji firm trzecich
 4. Użyj Mobile Software transferu

Metoda 1: Kopiowanie danych do komputera

W Android mogą być montowane jako zewnętrznego dysku twardego na komputerze, po podłączeniu telefonu Android do komputera za pomocą kabla USB, pojawi się nowy dysk w oknie Mój komputer. Otwórz ją i masz dostęp do wszystkich plików. Następnie skopiuj i wklej wszystkie pliki do folderu w komputerze.

Uwaga: Dla użytkowników komputerów Mac, trzeba zainstalować Android File Transfer na Mac.

Kopiowanie zdjęć do-1 pc
kopia zdjęcie do pc-2
Kopiowanie zdjęć do-3 pc

To łatwe, prawo?

Metoda 2: Korzystanie z usługi Kopia zapasowa Google

Google zapewnia bardzo wygodny Auto Service Kopia zapasowa. Można wykonać kopię zapasową danych i ustawień na konto Google.

Jakie dane i ustawienia zostaną zarchiwizowane

 • Kontakt
 • Kalendarz i ustawienia
 • Sieci Wi-Fi & Hasła
 • Ustawienia Gmail
 • Tapety ekranu głównego
 • Aplikacje zainstalowane przez Google Play
 • Ustawienia wyświetlania (Jasność & Sen)
 • Język &Ustawienia wprowadzania

Kroki, aby utworzyć kopię zapasową danych przy użyciu kopii zapasowej usługi Android

1. Otwórz w urządzeniu Ustawienia
2. Dotknąć Kopia zapasowa & zresetować
3. Zaznacz "kopie zapasowe danych."

kopia zapasowa i resetowanie

Można zapytać, co ze zdjęć i muzyki? Nie martw się, można również utworzyć kopię zapasową zdjęć, filmy, akta, i muzykę z urządzenia za pomocą konta Google na inne sposoby.

1. Zdjęć, filmy, można użyć Auto Backup automatycznie kopię zapasową ich do konta Google. Upewnij się, że masz włączone automatycznego tworzenia kopii zapasowych w telefonie.
2. Plików i folderów, przejdź na Dysku Google (drive.google.com).
3. Dla muzyki, można pobrać i zainstalować Music Manager na komputerze, i używać go do przesyłania plików muzycznych do Google Play.
4. Dla wiadomości SMS i dzienników połączeń, można zainstalować SMS Backup + App. Jest to dość popularne 4.4/5 Ocena na Google Play.

Dobrze, Google faktycznie zapewnia różne metody, aby wykonać kopię zapasową danych. Ale to nie jest wygodne, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich danych. Zobaczmy kilka bardziej wygodne sposoby.

Metoda 3: Użyj aplikacji innych firm

Można wykonać kopię zapasową prawie wszystko w telefonie przez niektórych płatnych aplikacji firm trzecich (wymagane korzeń). Tu będzie wprowadzenie 3 aplikacje, i wszystkie z nich mają darmową wersję:

 1. Titanium Backup Key PRO
 2. G Chmura Kopia zapasowa
 3. Hel (Premia)

Proszę odwiedzić powyższe linki, aby uzyskać więcej informacji.

Metoda 4: Wykorzystanie telefonu transferu

Pierwszy, pobierz i zainstaluj Telefon transfer. Ma wersji systemu Windows i Mac.

Uruchom oprogramowanie transferu. Po podłączeniu telefonu do komputera, pojawi się okno poniżej. Kliknij Kopię zapasową telefonu,

Z telefonu Transferu, można wykonać kopię zapasową kontaktów, SMS, aplikacje, audio, filmy, Zdjęcia, Zadzwoń dzienniki i kalendarze. Sprawdzić te dane, które chcesz skopiować, a następnie kliknij Rozpocznij transfer.

kopii zapasowej telefonu android

Domyślnie, plik kopii zapasowej zostanie zapisany w C:\Użytkownicy Administrator Documents Wondershare MobileTrans Kopia zapasowa. Możesz zmienić ścieżkę zapisu w Ustawienia.

Uwaga: Jeśli chcesz przywrócić telefon. Uruchomić program i wybrać Przywracanie z kopii zapasowej > MobileTrans, Oprogramowanie wykrywa pliki kopii zapasowej na komputerze automatycznie. Sprawdź wszystkie dane, które chcesz przywrócić, a następnie kliknij Rozpocznij transfer.

Przywracanie z mobiletrans backup

Przycisk udostępniania