Szyfrowanie funkcją BitLocker

Jak zaszyfrować dysk USB za darmo

Możesz poszukuje jakiegoś wolnego oprogramowania do szyfrowania dysku USB lub dysku twardego. Kilka dni temu, Starałem się znaleźć oprogramowanie szyfrujące USB do wujka. Ale w końcu znalazłem się szukając daleko, zaniedbując to, co leży w zasięgu ręki. Faktycznie, za pomocą wbudowanej funkcji BitLocker systemu Windows o nazwie jest najlepszy, ponieważ jest bezpieczny i nie wymaga żadnego dodatkowego wynagrodzenia.

Jak włączyć funkcję BitLocker do szyfrowania dysku USB

Przede wszystkim, musisz upewnić się, że system operacyjny komputera jest jakiegokolwiek smaku bez domu Windows Vista / 7/8 / 8.1 / 10. Ponieważ smak domowego systemu Windows Vista / 7/8 / 8.1 / 10 nie posiadają funkcji BitLocker w nich. Również, każdej wersji systemu Windows przed Windows Vista nie posiada funkcji BitLocker.

1. Zaloguj się do swojego konta administratora w systemie Windows.
2. Włóż dysk USB do komputera i kliknij dwukrotnie Ten komputer na pulpicie.
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk USB i kliknij Włącz funkcję BitLocker.

szyfrowanie usb dysk-1

4. Wybierać jak chcesz odblokować ten dysk. Możesz użyć hasła lub karty inteligentnej. Tu używać hasła w celu odblokowania dysku w tej demonstracji. (Korzystanie hasło będzie łatwiejsze.)

szyfrowanie usb dysk-2

5. Wybierz sposób tworzenia kopii zapasowej klucza odzyskiwania. Możesz zapisać się do konta Microsoft, plik na komputerze, lub wydrukować klucza odzyskiwania. Wybieram zapisać do pliku.

szyfrowanie usb dysk-3

Uwaga: Kluczem do odzyskiwania kopii zapasowych jest kluczem, który można użyć, aby uzyskać dostęp do zaszyfrowanego dysku USB w razie zapomnienia hasła lub utraty karty inteligentnej.

6. W Zapisz BitLocker klucz odzyskiwania jako pudełko, wybrać miejsce zapisu, a następnie kliknij przycisk Zapisz.
7. w następujących Wybierz ile z dysku do szyfrowania okno, wybierać Szyfrowanie używane tylko miejsca na dysku, który byłby szybszy, i kliknij Następny.

szyfrowanie usb dysk-4

8. Kliknij Rozpocznij szyfrowanie jeśli jesteś gotowy.

szyfrowanie usb dysk-5

9. Poczekaj, aż cały proces szyfrowania. To zajmie dużo czasu,, Proszę być cierpliwym.

szyfrowanie usb dysk-6

Jak wyłączyć funkcję BitLocker

Idź do Panel sterowania, kliknięcie System i bezpieczeństwo, kliknięcie BitLocker Drive Encryption, następnie można zobaczyć stanu szyfrowania każdego dysku.

Kliknij Wyłącz funkcję BitLocker, a następnie kliknij przycisk Odszyfrować dysk. Poczekaj, aż cały proces.

dencrypt-usb dysk

Przycisk udostępniania