ryzyko to-root

Czy istnieje jakieś ryzyko, aby wykorzenić urządzenia z systemem Android

Można zobaczyć wiele tutoriali z informacją, jak wykorzenić telefon lub tablet, ale rzadko wspomina o żadnych potencjalnych zagrożeń. Więc ten artykuł odpowie na kilka pytań na temat zagrożeń związanych z zakorzenienia.

Pokrewny:

Jaki jest główny?
Co mogę zyskać kibicowania?
Odblokować bootload
Jak wykorzenić urządzenia z systemem Android
Jak wykonać kopię zapasową telefonu Android

Czy to ma potencjał do cegły urządzenia?

Tak, to jest możliwe. Ponieważ grasz z plików systemowych zrobić uruchomić ryzyko wmurowania telefon (Telefon jest oddawana bezużyteczne równowartość państwa do cegły). Ale to powinno być bardzo mało prawdopodobne, jeśli postępuj zgodnie z instrukcjami starannie. Wiesz, tam są dziesiątki tysięcy użytkowników Androida są zakorzenione swoje telefony powodzeniem. Nawet jeśli naprawdę ty murowany telefon, może on być odzyskany 99% o czasach po prostu miga lub miga kolejny firmware Firmware powrotem.

Czy to utratę gwarancji?

Zdecydowanie. Ale w większości przypadków masz możliwość, aby przywrócić telefon do stanu, że nigdy nie wiadomo, które zakorzenione telefon. A czasem nawet nie sprawdzić, jeśli zakorzenione telefonu, gdy go zwrócić.

Ja dostaję aktualizacji?

Nie, zakorzenienie nie zatrzyma otrzymujesz żadnych nowości. Jeśli wykorzenić i zachować akcji ROM lub migać akcji ROM, będzie wciąż aktualizacji OTA (ale działa aktualizacji będzie un-korzeń telefon). A jeśli miga niestandardowy ROM, można również uzyskać własne stałej aktualizacji (jak na przykład CyanogenMod, Pananoid).

Czy policjanci pokazać się w moich drzwi następnego dnia?

Nie, kibicowania telefonu nie jest nielegalne. Więc nie martw się o to. Oprócz, kto to wie!

Coś jeszcze powinienem wiedzieć o zakorzenienia?

Nie, naprawdę, kibicowania jest stosunkowo bezbolesny proces z wieloma z nich “łatwe dotykowy (un)Narzędzia korzeniowe” a nawet jeśli jest mnóstwo poradników i pomocy z XDA, aby poprowadzić Cię i rozwiązywanie wszelkich problemów, które mogą mieć. Ale jeśli jesteś zadowolony z telefonu tak, jak to jest, to nie główny.

Aby dowiedzieć się, jak wykorzenić, proszę poczytać o urządzeniu w Biblii Androida: XDA-Developers.

Przycisk udostępniania