Šifrování nástrojem BitLocker

Postup zašifrování USB disk pro Zdarma

Mohou Hledáte nějaký zdarma šifrovacího softwaru pro USB disk nebo na pevný disk. Před pár dny, Snažil jsem se najít USB šifrovací software pro můj strýc. Ale nakonec jsem se ocitl hledá daleko a zanedbávat, co leží na dosah ruky. Ve skutečnosti, pomocí vestavěného do Windows nástroj s názvem BitLocker je nejlepší, protože je bezpečná a nevyžaduje žádné další plat.

Jak povolit nástroj BitLocker k šifrování USB disk

Především, musíte se ujistit, že operační systém počítače je nějaký non-home chuť Windows Vista / 7/8 / 8.1 / 10. Vzhledem k tomu, domácí chuti Windows Vista / 7/8 / 8.1 / 10 nemají nástroj BitLocker v nich. Také, všechny verze Windows před Windows Vista nemá BitLocker.

1. Přihlaste se s účtem správce do vašeho systému Windows.
2. Vložte disk USB k počítači a dvojklikem Toto PC na ploše.
3. Klepněte pravým tlačítkem myši na USB disk a klepněte na tlačítko Zapnutí nástroje BitLocker.

šifrování usb-drive-1

4. Vybrat jak chcete odemknout tento disk. Můžete použít heslo nebo čipovou kartu. Tady jsem pomocí hesla pro odemknutí disku v této demonstrace. (Použití hesla bude snazší.)

šifrování usb disk-2

5. Vyberte způsob, jak zálohovat klíč pro obnovení. Můžete jej uložit na svůj účet Microsoft, soubor na počítači, nebo vytisknout klíče pro obnovení. Vybrat uložit do souboru.

šifrování usb-drive-3

Poznámka: Klíčem oživení je zálohovací klíč, který můžete použít pro přístup k šifrovaný USB disk v případě, že zapomenete heslo nebo ztratíte čipovou kartu.

6. V Uložit BitLocker klíč pro obnovení as box, zvolte umístění save, a potom klepněte na tlačítko Save.
7. Na následující Vyberte si, jak velkou část svého úsilí o šifrování okno, vybrat Pouze Encrypt použité místo na disku, který by byl rychlejší, a klepněte na tlačítko Další.

šifrování usb-drive-4

8. Cvaknutí Spustit šifrování pokud jste připraveni.

šifrování usb-drive-5

9. Počkejte, až do šifrování proces za ukončený. To bude trvat dlouhou dobu, prosím, buďte trpěliví.

šifrování usb-drive-6

Jak vypnout nástroj BitLocker

Přejít na Kontrolní panel, kliknutí Systém a zabezpečení, kliknutí BitLocker Drive Encryption, pak můžete vidět stav šifrování každého disku.

Cvaknutí Vypnout nástroj BitLocker, a potom klepněte na tlačítko Decrypt Pohon. Počkejte, až celý proces za ukončený.

dencrypt-usb disk

Podíl na tlačítko